З Іраку почали надходити перші обнадійливі повідомлення. Терористи звільнили заручників, серед яких виявилося п’ятеро громадян України. Шиїтські екстремісти почали здавати свої позиції. Зокрема, звільнено місто Аль-Кут, яке український контингент був змушений залишити тиждень тому через наступ екстремістів із шиїтського угруповання «Армія Магді».
Захоплення трьох росіян і п’ятьох українців у Багдаді сталося позавчора ввечері. Вони працювали на будівництві теплової електростанції в Іраку. Повідомляється, що до них під’їхав автобус iз озброєними людьми в масках. Вони оточили працівників і заштовхали їх в салон. МЗС України одразу доручило розібратися з ситуацією посольству в Багдаді. Терористи не висували жодних умов. Згодом стало відомо, що заручників звільнили. Експерти звертають увагу, що іракські бойовики вдалися до нової тактики у своїй боротьбі. Відчувши слабкість перед силами коаліції, екстремісти захоплюють в заручники цивільних громадян, аби таким чином вплинути на позиції урядів країн, які беруть участь в силах стабілізації Іраку. Серед заручників — громадяни Італії, Канади, Філіппін, Чехії... Сімох китайських підрядчиків було звільнено. Бойовики звільняють заручників, коли з’ясовують, що їхні держави не входять до коаліції на чолі з США. Досі, між тим, залишається невідомою доля трьох японців, яких було захоплено минулого четверга. Основна вимога терористів — Токіо має вивести контингент із Іраку. Японський уряд відповів відмовою. Український політикум, до речі, може для себе взяти за приклад досвід японців: тамтешня опозиційна Демократична партія висловила свою повну підтримку управлячим ліберал- демократам. Це при тому, що демократи категорично виступали проти відправки японського контингенту до Іраку, однак їхня позиція змінилася після захоплення в заручники співвітчизників. Генеральний секретар партії Кацуо Окада заявив, що виведення контингенту означатиме «поразку перед терористами».
До повного спокою в Іраку, втім, ще далеко, хоча бойовики «Армії Магді» почали помалу відступати. Так, було звільнено адміністративні приміщення міста Неджеф. У Фаллуджі екстремісти пішли на перемир’я з американцями. Ще минулої п’ятниці стало відомо про те, що американці витіснили повстанців із Аль-Кута. Інженерно-саперна група українського миротворчого контингенту перевіряє, чи не замінували бойовики його стратегічні об’єкти. Зокрема, під одним з малих мостів, що з’єднує базовий табір українських миротворців «Дельта» та Аль-Кут, сапери виявили радіокерований фугас.
Схоже, що найстрашніші прогнози щодо Іраку не підтверджуються. Найбільше експерти побоювалися, що «інтифада» шиїтських бойовиків набере обрисів широкомасштабного повстання. За оцінками американців, поки що в рядах «Армії Магді» не більше двох тисяч екстремістів. Щоправда, самі представники цього угруповання називають дещо іншу цифру — десять тисяч. Їхня нова тактика iз захоплення заручників — найбільш серйозна помилка. Вона принаймні стала додатковим аргументом для урядів країн коаліції з приводу того, чому Ірак не можна залишати наодинці зі своїми проблемами...