Президент України Леонід Кучма виступив з ініціативою здійснити комплекс скоординованих заходів на рівні держави для боротьби з організованою злочинністю і корупцією, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна . Зі слів прес-секретаря Президента Олени Громницької, на засіданні Координаційного комітету з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією глава держави заявив, що «ці явища підривають довіру до України міжнародних організацій, гальмують впровадження ринкових реформ та негативно позначаються на інвестиційному кліматі в країні».
З метою подолання організованої злочинності і корупції в країні Леонід Кучма запропонував органам державної влади насамперед удосконалити правову базу як основу ефективної боротьби з організованим криміналітетом. Необхідно, на думку Президента, проводити постійний моніторинг та поглиблений аналіз криміногенної ситуації в областях, районах, містах та в Україні загалом, аналізуючи коротко- і довгострокові прогнози її розвитку.
Одним із важливих завдань є також виявлення й усунення причин та умов, що сприяють існуванню і поширенню оргзлочинності та корупції, активізувати боротьбу зі злочинністю в економічній сфері, удосконалити чинні та налагодити впровадження нових оперативно-тактичних прийомів і методів оперативно-розшукової діяльності.
На думку Президента, дії правоохоронних органів повинні бути максимально інформаційно відкритими. Треба, зазначив глава держави, жорстко спитати з тих керівників, які не дають відповідей на звертання громадян, що особливо стосується розслідування конкретних справ.
Головним Президент вважає удосконалення кадрової політики в правоохоронних органах. Особливо зважено, на думку Президента, необхідно розглядати кандидатів на керівні посади.
Глава держави доручив Генеральній прокуратурі, Мін’юсту і Міністерству внутрішніх справ України розробити нові критерії оцінки роботи правоохоронних органів. Леонід Кучма зазначив, що разом із посиленням тиску на криміналітет необхідно робити акценти не на кількісних, а на якісних показниках зміни криміногенної ситуації в країні. У основі роботи правоохоронних органів, підкреслив Президент України, повинні лежати конституційні положення про визнання людини найвищою соціальною цінністю в державі.