Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Прем’єра «зняли» ще раз...

19 липня, 2001 - 00:00

На самій сесії ясність спробував внести Леонід Грач: не даючи слова нікому з депутатів, які рвалися до мікрофонів, він сказав — отримана згода Президента. Висловитися він дозволив тільки Сергієві Куніцину. Той зауважив, що ще учора о шостій годині вечора говорив з Леонідом Кучмою, і той запевнив його, що не збирається давати згоди, працюй, мовляв, нормально. І сьогодні за 10 хвилин до початку сесії він говорив, оскільки Президент у від’їзді, з главою його Адміністрації Володимиром Литвиним, і той заспокоїв, що його звільнення ніким не узгоджувалося. Коли Сергій Куніцин попросив Леоніда Грача показати письмову згоду Л.Кучми, той, перебираючи якісь папери на столі, сказав, що закон не визначає, у якій формі Президент дає згоду, він погодився і все, хочте вірте, хочте ні, і, не гаючи часу, поставив питання на голосування.

Табло висвітило: за — 55, проти — 1, утрималися — 0, не голосували — 13. Усього брало участь у голосуванні 69, скасовано як повторні — 2 картки. Після цього половина депутатів вийшла із залу, а ті, хто залишилися, прийняли інші 20 питань порядку денного без обговорення, як це тепер часто буває у кримській Верховній Раді.

Сергій Куніцин в інтерв’ю журналістам заявив, що вважає це рішення незаконним; він не вірить, що Президент дав згоду, і збирається продовжувати спокійно працювати. У присутніх на сесії, у тому числі й у депутатів, залишилося враження незбагненності і недоговореності: одні депутати відверто раділи, інші — протестували, треті висловлювали думки про те, що здійснена чергова спроба залякати. Мовляв, на голосування питання ставилося тільки з надією на те, що проголосують за неї менше 67 депутатів, тобто більше двох третин, коли згода Президента, згідно із законом, вже не потрібна. Сам Леонід Грач після закриття сесії відразу ж пішов, і коментувати підсумки сесії журналістам не став…

Постійний представник Президента України в АРК Анатолій Корнійчук, коментуючи події у Верховній Раді автономії, заявив, що ні про яку згоду Президента України на відставку Сергія Куницина він не знає. Про це повідомила учора журналістам прес-секретар Корнійчука Марія Лашкiна.

«Сьогодні об 11-й годині дня відбулася моя розмова з Президентом України Леонідом Кучмою, і Президент мені сказав, що ніяких заяв з його боку, ні письмових, ні усних з приводу відставки голови уряду Криму нікому не було дано», — заявив Анатолій Корнійчук.

Події, що сталися, Анатолій Корнійчук назвав «черговим політичним трюком за принципом: не києм, то палицею» з боку Голови ВР АРК, який піде не на користь кримчанам. У розпал курортного сезону і жнив, коли знайдено варіанти вирішення питання погашення боргів бюджетникам, приймати таку ухвалу — це значить, що «комусь дійсно хочеться, щоб було чим гірше, тим краще». А.Корнійчук підкреслив, що сьогодні необхідна конструктивна робота всіх гілок влади на благо кримчан, а не створення напруженості. Це, з його слів, послабить позиції Криму як курортного регіону й буде використано «нашими економічними конкурентами». На його думку, те, що відбувається, робиться з прицілом на вибори 2002 року, оскільки зміщення з посади представника НДП послаблює демократичні сили в Криму. Крім того, «сьогодні в Криму процес приватизації не завершено, й природно є політичні сили, які хочуть взяти участь у цьому, що свідчить про бажання ще раз переділити кримську власність», — підкреслив Анатолій Корнійчук.

Він заявив, що нинi юристи готують свою правову оцінку прийнятої ухвали і надішлють її до Адміністрації Президента.

В Адміністрації Президента «Дню» вчора повідомили, що «поки що є лише усні заяви Грача та Куніцина». «Ці заяви серйозно суперечать одна одній, але жодних паперів чи розпоряджень, які спростовували б чи підтверджували б те чи інше висловлювання, в Адміністрації просто немає», — сказав керівник прес-служби АП Ігор Сторожук.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь
Газета: