— Валерій Павлович Пустовойтенко демонструє не тільки нестандартність у політиці вибивання боргів. Це яскравий зразок правового нігілізму, яким наше суспільство просякло зверху донизу. Приклад показують саме верхи.
Глава уряду зачиняє сотню керівників підприємств у Палаці «Україна». Це не жарт. Це кримінальне діяння. Називається — «незаконне затримання». Карається примусовими роботами до 1 року: стаття 173, частина 2 Карного кодексу України. Невже, якби вiдбувся такий суд, Пустовойтенка зобов’язали б ще рiк працювати прем’єр-мiнiстром? Мобілізацію людей на військові заняття чи підневільні роботи як покарання за борги також можна кваліфікувати як правопорушення.
Якщо підприємства заборгували до бюджету і фондів, то недоплати треба вимагати законними методами. Якщо ж правовий механізм недосконалий, то у Кабінету Міністрів досить можливостей для законодавчої ініціативи. Але порушувати права людини не дозволено нікому. Правовий нігілізм прем’єра, як його переконання, проявився ще тоді, коли він заявив: якщо арбітражні суди не підтримують податкову адміністрацію, то треба суддям перестати платити зарплату. Ці висловлювання, можливо, годяться для голови федерації футболу, але не для керівника уряду.