Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Президент думає...

...з приводу міністра оборони, а тепер ще й Черновецького
12 червня, 2009 - 00:00

Учора Верховна Рада ухвалила два важливі рішення: подолала вето Президента на гральний бізнес і підтримала постанову про звіт тимчасової слідчої комісії з питань розслідування незаконної діяльності київської влади.

Депутати рекомендували Президентові відсторонити Черновецького від обов’язків мера на період дії комісії. За постанову проголосували 228 народних депутатів. Блок Литвина не дав жодного голосу, а Партія регіонів — лише один. Проголосувала Олена Бондаренко (за що їй велика подяка).

Ще перед голосуванням регіонал Олександр Єфремов сказав журналістам, що, мовляв, визначати долю столичного мера має не центральний орган влади, а київська громада.

— Двічі порушували питання про переобрання Черновецького. Двічі люди його переобирали, отже, ми повинні пройти еволюційний шлях, і нехай люди самі зрозуміють, що відбувається, й приймуть відповідне рішення, — мотивував Єфремов.

Проте люди, які із середи стояли під стінами парламенту з плакатами й мегафонами, явно не бажали проходити «еволюційний шлях». Під Раду прийшли захисники Труханова острова, інваліди-візочники, таксисти, ритуальники, медики, підприємці.

— Ми не хочемо терпіти Черновецького та його зграю ще три роки, — кричав чоловік у мегафон.

Примітно, що тиждень тому депутати на своєму засіданні не затвердили звіт ТСК і, здавалося, пробачили Черновецькому всі обвинувачення. Але 9 червня Конституційний Суд України зрівняв у правах мерів, обраних на чергових і позачергових виборах. Тобто фактично цим рішенням термін роботи Черновецького, як і інших міських голів, обраних на дострокових виборах, було продовжено на три роки. Рада цю прикру ситуацію вчора виправила, й тепер м’яч на полі Президента.

Але, схоже, на швидкість реакції Віктора Андрійовича розраховувати не випадає. Ще 10 червня він обіцяв назвати кандидата на посаду міністра оборони, але так і не назвав. Чекаємо досі. На посаду претендують щонайменше двоє: начальник Генштабу Сергій Кириченко і секретар Радбезу Раїса Богатирьова.

До речі, Віктор Ющенко так досі й не подав у Раду кандидатуру міністра закордонних справ. Тільки даремно змусив Олега Шамшура мотатися через Атлантику. А тим часом, країна вже три місяці (!) живе без глави зовнішньополітичного відомства. Хоч і БЮТ, і Блок Литвина, і, звісно, НУ-НС готові були голосувати за кандидатуру Шамшура.

— Важко пояснити поведінку Президента, бо вона непоясненна, — сказав у розмові з «Днем» бютівець Андрій Шкіль. — Чому не була внесена кандидатура Шамшура, яку узгодили всі фракції? Може, це така позиція: наперекір ворогам корову продам, щоб діти молока не бачили. Я думаю, так само буде з міністром оборони. Будуть розповідати один одному «сенсації», пов’язані з призначенням. Але цього тижня точно нічого не буде.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: