Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Президенту - президентове, а тим часом...

24 жовтня, 1997 - 00:00

Кореспондент "Дня" В'ячеслав Якубенко звернувся до впливових народних депутатів з проханням прокоментувати звернення Президента до народу.

Леонід КРАВЧУК: "Президент має право на будь-який виступ". (Текст публікується дослівно)

Валерій МІШУРА, фракція комуністів: "Ноу коментс... Це дрібниці життя".

Володимир СТРЕТОВИЧ, голова комітету ВР: "Можна мене з Президентом не зводити? Я хочу в цій державі жити далі...

(Подумавши.) Я згоден з думкою Президента, що в парламент повинні прийти професіонали, для котрих головною буде робота, а не прикриття своїх темних справ".

За повідомленням прес-служби партії "Реформи й порядок".

Сергій СОБОЛЄВ, група "Реформи": "Виступ Президента свідчить про те, що тепер проводитиметься дуже активна кампанія дискредитації всієї ВР, незалежно від того, яку депутатську фракцію чи групу представляє депутат, на якій позиції він стояв протягом останнього року. Це, як на мене, робиться з однією метою - дискредитації ВР як органу, який представляє парламентаризм у цій державі. Я вважаю такі методи неприпустимими".

Олесь ДОНІЙ, голова об'єднання "Молода Україна": "Те, що набрання чинності законом про вибори було пов'язано з кризою, свідчить про те, що в Україні немає механізму розв'язання конфліктних ситуацій між гілками влади. Проте дуже небезпечно, коли все суспільство стає заручником будь-якої персони та її особистої точки зору".

Заявивши парламентським журналістам, що коментувати виступ Президента не буде, Олександр Мороз усе-таки відповів на конкретні запитання кореспондента «Дня»:

«Усі самі чули, можуть оцінити. Але, на мій погляд, ніхто з депутатів не пов`язував питання прийняття бюджету із законом про вибори. У нас ніде це не обговорювалось. Можливо, у приватній бесіді хтось і казав щось подібне. Але це абсолютно не стосується позиції Верховної Ради.

Мене також дивує поєднання питання боротьби з корупцією та злочинністю й призначення Генпрокурора. На мій погляд, призначення Генпрокурора відбулось би в разі дотримання духу й букви Конституції: перед призначенням Президент погоджує кандидатуру з Верховною Радою. Взагалі ж, не можна сердитись, що у парламенті проводилася спеціальна робота проти О. Литвака».

Газета: