Учора народні депутати збиралися піти на презентацію нового альбому мера Києва Леоніда Черновецького, що мала відбутися в стінах Верховної Ради України близько дванадцятої. І яким же було розчарування, коли парламентарії зрозуміли, що над ними пожартував колега з фракції Партії регіонів Олександр Стоян. «Він повідомив, що під час презентації прозвучать нові та старі відомі хіти народного мера», — розповів Ярослав Сухий журналістам, зауваживши, що багато парламентарів «повелися на жарт Стояна».
А ось бютівець Павло Унгурян цілком серйозно роздавав своїм колегам Біблії. Таким чином вирішив нагадати парламентарям про Великдень.
Утім, учора депутати не лише жартували й переймались майбутнім світлим святом, але ще й ухвалювали постанови, вели політичну боротьбу.
Бютівці вирішили відкликати своїх керівників парламентських комітетів, аби їх переформатувати. Опозиція претендує на комітет із питань бюджету, регламенту і депутатської етики, свободи слова та інформації, а також правосуддя.
Коаліціянтам такі наміри бютівців явно не сподобалися. Регіонал Олександр Єфремов назвав це недоцільним. А спікер Володимир Литвин узагалі заявив, що перерозподіл дестабілізує роботу Ради на місяці.
— А коли Регіони два місяці блокували роботу Ради, ніхто не думав про паралізацію? — обурився в розмові з «Днем» Сергій Соболєв. — Коли не знаєш, що робити, дій згідно із законом. Тому голови наших комітетів, заступники, секретарі заявили: є Закон про регламент, ми його виконаємо до останньої літери. Ми відмовимося від своїх посад, але, даруйте, ті вісім ключових комітетів, що забезпечують діяльність опозиції, мають бути нам віддані. Тому ми діємо лише згідно з Законом про регламент, за який, до речі, Партія регіонів голосувала.
Ще депутати направили до Конституційного Суду законопроект про перенесення місцевих виборів на березень 2011 року. КС повинен розглянути його до 15 червня.
Міністр юстиції тіньового уряду Роман Зварич переконаний, що чим далі вибори відкладаються, тим вигідніше для нинішньої влади.
— З самого початку рішення про скасування виборів було неконституційним. Це всі розуміють, але як тепер вийти з ситуації, уже ніхто не знає. Я також голосував за цю постанову, хоч усвідомлював, що це вигідне нинішній владі. Але іншого механізму юридичного врегулювання цього питання я не бачу.
Утім, є тут і позитивний момент. Парламентарії пропонують збільшити термін повноважень депутатів, а також сільських, селищних, міських голів до п’яти років. Така уніфікація повинна зменшити витрати на проведення виборів. Усе-таки, економія бюджетних коштів.