Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Приїжджайте до нас навчатися!

У Донецькій області розпочинають боротьбу за європейських студентів
25 листопада, 2006 - 00:00

Про це заявили викладачі Донецького національного технічного університету (ДНТУ) під час зустрічі з представниками французьких ВНЗ, які приїхали до Донецька у зв’язку з Днем французької освіти.

Гості презентували в Донецьку французьку систему освіти, яка, за словами донецької сторони, дуже цікавить фахівців української вищої школи передусім тому, що її впровадження дозволить нашим ВНЗ залучати до навчання студентів з Європи.

Як зазначив декан французького факультету ДНТУ Геннадій Клягін, сьогодні на європейських студентів у Донбасі робиться особлива ставка: за останніми даними, вже через два-три роки в країні різко скоротиться кількість абітурієнтів, тому деякі університети, в тому числі й класичні, опиняться під загрозою закриття. «Ми вбачаємо гарну перспективу саме в іноземних студентах, тому що ВНЗ зможуть повноцінно працювати лише за їхній рахунок — це дозволить зберегти весь викладацький склад, програми навчання», — заявив «Дню» голова міжнародного відділу ДНТУ Сергій Жура.

Сьогодні в одному лише технічному університеті щороку навчаються 300 — 400 іноземців, однак цієї кількості для ВНЗ недостатньо. Більше того, поки що європейські студенти не дуже прагнуть їхати в Україну навчатися: тому поки серед приїжджих учнів переважають представники Арабських Еміратів, Китаю та В’єтнаму.

Тим часом Україні є що запропонувати і Європі: наші дипломи вже давно котируються в європейських країнах, а крім того, в регіонах створюються іноземні факультети, які безпосередньо співробітничають з тією чи іншою державою. Наприклад, в ДНТУ працюють французький, німецький, англійський, польський і чеський факультети, програми навчання яких узгоджені з відповідними країнами. Також спеціально для європейських студентів ВНЗ будує гуртожиток і бібліотеку європейського зразка. При цьому технічний університет став єдиним ВНЗ в Україні, який був прийнятий до Міжуніверситетського агентства франкофонії — свого роду елітний клуб для франкофонних університетів, до якого входять навіть не всі ВНЗ Франції.

При цьому, за словами Г. Клягіна, при вступі до українського ВНЗ європейські студенти матимуть ще й матеріальну вигоду — навчання в нашій країні значно дешевше, ніж у ряді інших країн світу.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День»
Газета: