Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Приймати всіх бажаючих не будемо...»

22 жовтня найстаріший театральний вуз країни, який носить ім’я корифея українського театру Івана Карповича Карпенка-Карого, відсвяткує своє 100-ліття
16 жовтня, 2004 - 00:00
ОЛЕКСIЙ БЕЗГIН

До цієї дати вуз підійшов у всеозброєнні. Отримав нового, енергійного, молодого й ділового ректора — Олексія Безгіна. Саме з його появою з’ясувалося, що театральному — 100 років. Тому йому присвоїли звання спочатку «університету», потім «національного» й почали готуватися до ювілею. А ректор почав шукати інвесторів для добудови сумновідомого корпусу на Ярослововому Валу, ремонтників, аби привести у належний вигляд корпуси та гуртожиток, спонсорів для святкування ювілею тощо, наче спростовуючи всі розмови про «торжество керівницьких якостей Поплавського». До речі, запитання про конкуренцію, яка нібито існує між двома вузами мистецтв, що його ставлять усі поголовно, Олексій Безгін прокоментував дуже метафорично, порівнявши університет з п’ятизірковим готелем: «Я вже багато разів говорив: ми не конкуренти. Їхній університет готує фахівців іншого плану — фахівців для масової культури. У нього 8 000 студентів, а в нас 1000. У нас підготовка елітарна. На стаціонарі в нас вчиться трохи більш як 500 студентів, і на кожного з них припадає один педагог! І я не буду прагнути до того, щоб ми відкрили філіали в усіх регіонах України й тисячами збільшувати кількість платних студентів. Максимум 30—40% від бюджетного набору. З 19 спеціалізацій це буде виходити в середньому по 7 фахівців додатково. Розширювати це безкінечно й набирати всіх бажаючих ми не будемо. Інакше це дискредитація».

Отже, енергійність і зв’язки Безгіна не підвели: інвестора знайшли, інвестиційний договір підписали й узгодили з дерструктурами, побудовали кінопавiльйон, зробили ремонт корпусу на Ярослововому Валу, закупили освітлювальне обладнання для навчального театру, радіотехніку, лінійне й нелінійне обладнання для монтажу, 30 сучасних комп’ютерів, принтерів, сканерів тощо. Міністерство у справах сім’ї та молоді виділило університету 80 000 гривень на видання ювілейного альбому, розроблено логотип університету, знайдено спонсора ювілейних урочистостей у театрі ім. І. Франка — концерн «Київпідземшляхбуд».

Сам захід 22 жовтня режисирують колишні випускники університету, а нині відомі режисери Олексій Кужельний і Василь Вовкун. Очікуються поздоровлення більш як 20 організацій, окремих громадян, ЗМІ, театрів тощо. Кожному буде надано 3 хвилини. Перша частина урочистостей — офіційна, друга — власне привітання у вигляді театрального капусника.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА, спеціально для «Дня»
Газета: