У Львові, як завжди, складно перейти з рейок політичних на економічні. Без сумнівів, якби Президент України Віктор Ющенко не висловив бажання завітати у Львів на п’ятий Міжнародний економічний форум, він відбувався б у спокійнішому тоні. Коли ж стало відомо, що Президент таки прибуде, до форуму стали активніше готуватися не лише його учасники (віддруковуючи ночами поліграфічну продукцію, яку перед тим і не думали випускати), а й активісти «Пори». Впереддень було відомо, що біля аеропорту на перехресті вулиць Людбінської-Виговського планується «тепла зустріч», як назвали свою акцію «пористи». Голова міської організації громадянської партії «Пора» Маркіян Іващишин стверджував, що вони хотіли лише поспілкуватися з Президентом і дещо спокійно порадити йому, зокрема сісти за стіл переговорів з Юлією Тимошенко. Однак Віктор Ющенко, керуючи автомобілем, не зупинився і лише посміхнувся і помахав молодим людям рукою. Його можна зрозуміти, адже пористи виглядали трошки агресивно — тримали в руках зображення Кучми, Піскуна, Шуфрича, Ківалова та інших, і на кожному з зображень стояла умовна печатка з написом «Індульгенцію отримано» та дата підписання меморандуму про взаєморозуміння з Януковичем. Усі чиновники на плакатах зустрічали Ющенка з хлібом та сіллю.
Дещо пізніше на пленарному засіданні економічного форуму Президент перерахував основні завдання, які стоять перед Україною сьогодні, назвавши при цьому львівський форум надзвичайно важливим заходом, а потім сказав усім присутнім те, що він хотів би сказати львівським пористам: «Будь-яка кризова ситуація — це тест для еліти. Може, це той самий час, коли зерна треба відділити від полови…Давайте розробимо конструктив, який стоїть поза політикою та прапорами. Ситуація мені нагадує те, що зробили німці у 1948 році.
Тоді група людей сказала: Німеччину ніхто не врятує, це проблеми нації, і підготували Пакт про стабільність. Через рік реформи активізувалися, а через п’ять років ситуацію в Німеччині вже називали економічним чудом».
Президент заявив також, що політичній кризі, яка виникла на початку вересня, покладено край: «Я хочу пояснити, що та криза, яка виникла на початку вересня в Україні, ...сьогодні себе вичерпала. Вчора ми поставили крапку у темі формування уряду». Ющенко вкотре розкритикував діяльність уряду Юлії Тимошенко, його митну, податкову, інвестиційну політику і ситуацію з ліквідацією вільних економічних зон. За словами Президента, ефективна соціальна політика може реалізуватися тільки за раціональної економіки, «де, з одного боку, будуть соціальні баланси, а з іншого — турбота про розвиток бізнесу».
Коментуючи підписання меморандуму між владою та опозицією, Ющенко заявив, що готовий взяти питання репресій під свій особистий контроль: «Але якщо є факти зловживань законом, ця людина буде відповідати перед законом, незалежно від того, який у неї партбілет у кишені».
Наступний тиждень Президент, за його словами, присвятить консультаціям із представниками парламентських фракцій по законопроектах, необхідних для вступу країни до СОТ: «Сьогодні залишилося прийняти 14 виправлень до п’яти законів. Я все робитиму для того, щоб цей другий крок був зроблений, і вже в грудні ми ввійшли до СОТ». Після цього «буде логічним розпочати переговори з Євросоюзом про формування зони вільної торгівлі». На думку Ющенка, це завдання можна реалізувати впродовж 12 місяців. Він також висловив упевненість, що завдання номер один — одержання Україною статусу країни з ринковою економікою — буде виконане. А тоді вже, за словами В.Ющенка, можна буде переходити до формалізованих переговорів щодо асоційованого членства України в ЄС.
Також Президент відзначив, що невід’ємною частиною бюджету на 2006 рік стане перелік об’єктів приватизації. Конкурси з продажу будуть прозорими, «перед телекамерами», зазначив Ющенко. З четвертого кварталу поточного року у всіх регіонах України будуть проводитися прозорі земельні аукціони за прикладом того, який відбудеться в п’ятницю на інвестиційному ярмарку в рамках форуму.
«Те, що відбулося за 7 місяців — це не трагедія, не драма. Це іспит для політичних сил. Я не попереджаю, що буде у контексті виборів 2006 року. Я знаю одне — демократія переможе. Переконаний, бо за нами стоїть нація, довіра і великі виклики», — сказав Ющенко в кінці свого виступу.
Віктор Ющенко встиг у Львові чимало. Він відвідав також Палац мистецтв, де працює Міжнародний ярмарок інвестицій та нерухомості «Україна — ЕС». Президента супроводжували голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко, а також голова Львівської ОДА Петро Олійник і голови більшості областей України. У присутності Віктора Ющенка був підписаний Меморандум про реалізацію інвестиційного проекту спорудження Нафтопереробного заводу у Бродах. А під кінець дня на центральній вулиці Львова відбулося віче, на якому перед величезним гуртом львів’ян виступив Президент України.