Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Проблеми з хлібом: їсти чи не їсти?

14 березня, 2000 - 00:00

Президент України Леонід Кучма вважає, що «хлібної проблеми» в Україні «не повинно бути», враховуючи кількість зерна, зібраного минулого року.

Глава держави зазначив, що урядові необхідно «своєчасно втручатися» в ситуацію на ринку продовольчого зерна, щоб не допускати дисбалансу, а наступного року, за словами Президента, Кабінет Міністрів має врахувати ситуацію із зростанням цін на хліб у деяких регіонах країни, яка склалася нинішнього року, і не допустити її повторення, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Тим часом голова Селянського союзу України Іван Мозговий сказав «Дню», що попри офіційні дані про збирання зернових (26,5 млн. тонн) в Україні минулого року зібрано не більше, ніж 24,5 млн. тонн. Стільки ж, а то й менше, може бути зібрано, на його думку, нинішнього року, оскільки через труднощі з пальним може бути згаяно оптимальні терміни сівби.

Президент Української зернової асоціації Микола Компанець вважає, що «хліб має коштувати свою ціну». На його думку, в нас він нічого не коштує. Ціна на паливо підіймається у десятки разів, а хліб залишається на колишніх позиціях, констатує М.Компанець: дешевим свіжовипеченим хлібом в Україні і досі годують худобу, оскільки комбікорм дорожчий.

Віце-прем’єр України Михайло Гладій, виступаючи в п’ятницю на засіданні Ліги підприємців Агропромислового комплексу, заявив, що повністю згодний із такою постановкою питання. Проте уряд, який декларував своє невтручання у хлібні справи, мабуть, змушений буде виконувати вказівки. А це вже може спричинити повторення пройденої ситуації, коли через таке втручання наприкінці минулого й початку нинішнього року ціни на хлібобулочні вироби все одно піднялися майже в половині областей.

І не дарма на одному з подальших засідань Ради національної безпеки й оборони намічено обговорити продовольчу ситуацію в Україні. Нарівні з тіньовим обігом капіталів, вона являє сьогодні одну з реальних загроз економічної безпеки країни.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: