Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Прославляння дітовбивць,

або До звільнення Саміра Кунтара
18 липня, 2008 - 00:00

Ізраїль погодився звільнити чотирьох членів терористичного угруповання «Хізбалла» і терориста Саміра Кунтара, який відсидів в ізраїльській в’язниці майже 30 років. Разом із ними будуть повернені тіла бойовиків, які брали участь у терористичних операціях проти Ізраїлю. Це рішення було прийняте у відповідь на згоду «Хізбалли» повернути двох ізраїльських солдатів-резервістів, викрадення яких «Хізбаллою» з ізраїльської території стало мотивом для початку другої Ліванської війни в липні 2006 року. 16 липня цього року «Хізбалла» повернула ізраїльській стороні тіла обох солдат.

Два довгі роки сім’ї двох ізраїльських солдатів-резервістів Ельдара Регева і Ехуда Гольдвассера чекали вістей про долю їхніх викрадених синів. Два роки вони знали, що на місці їхнього викрадення виявлена кров, сподівалися, що сини поранені, але живі. Це були тортури, яким піддало їх угруповання «Хізбалла». Ізраїльський народ разом із цими сім’ями тривожно чекав вістей, знаючи, що будь-який солдат міг опинитися на місці викрадених «Хізбаллою» хлопців.

Почуття відповідальності за долю цих двох викрадених солдат не покидало ізраїльтян. Це почуття відповідальності є частиною тієї основної ціннісної складової, що керує всіма нами, коли йдеться про молоді життя, про солдатів, які ризикують собою, захищаючи мирне населення. Воно виходить з почуття поваги до людського життя, такого глибокого, що Ізраїль готовий діяти навіть тоді, коли надія ледве жива. Навіть тоді, коли немає впевненості в тому, що військовослужбовці живі. Саме через це почуття основоположної цінності життя вирішив Ізраїль заплатити таку дорогу ціну.

«Хізбалла» знала про цю «слабкість» нашої країни — готовності заплатити дорогу ціну за будь-яку надію на те, що хлопці живі. Переговори з «Хізбаллою» через посередника велися довгі два роки. На вимогу «Хізбалли» Ізраїль погодився відпустити Саміра Кунтара — терориста, який жорстоко вбив членів однієї ізраїльської сім’ї 1979 року: батька і двох малолітніх дочок.

Для терористичного угруповання «Хізбалла» Кунтар — дітовбивець — є героєм, перед яким схиляються. Для ізраїльтян і всього цивілізованого світу він — терорист найжахливішого кшталту. Кунтар застрелив Дані на очах його дочки, а потім убив і дівчинку, вдаривши її головою об скелю. А в цей час дружина Дані, яка ховалася, намагаючись заглушити плач своєї дворічної дочки, мимовільно призвела до смерті дівчинки: та задихнулася від напруження... Кунтар несе відповідальність і за цю смерть.

Кунтара — дітовбивцю — «Хізбалла» зустрічає оваціями і парадами. Разом із Кунтаром «Хізбалла» отримає тіла своїх членів, які загинули під час війни з Ліваном (2006 рік), а також тіла тих, хто раніше брав участь у терористичних нападах на Ізраїль. Серед них буде тіло жінки-терористки Далал Аль-Маграбі, яка керувала терористичною атакою 1978 року, однією з найкривавіших. Ця атака, внаслідок якої загинуло 37 мирних ізраїльтян, отримала назву «Різанина на прибережному шосе». Йдеться про ізраїльські сім’ї мирних громадян, які виїхали на прогулянку автобусом, що був захоплений терористами. Коли солдати ізраїльських служб безпеки зав’язали бій із терористами, ця жінка — голова угруповання, почала холоднокровно розстрілювати заручників, а потім підірвала автобус з ще живими пасажирами.

«Хізбалла» — це терористична організація, що спонсується, навчається та підтримується Іраном. «Хізбалла» прославляла й прославлятиме холоднокровних убивць. Вона продовжуватиме одержимо прагнути до знищення Ізраїлю й дестабілізації та розпаду Лівану, на території якого вона базується. Так, як це було вже два роки тому, коли це угруповання спровокувало війну в Південному Лівані, грубо зневажаючи права місцевого населення.

Важливо знати, не допускаючи помилки: Ізраїль узяв на себе моральний обов’язок повернути своїх солдат додому, навіть якщо йдеться про загиблих солдатів. Він відкидає будь-яку спробу легітимації «Хізбалли», її цілей і тактики. Міжнародне співтовариство повинне знати: небезпека, яку представляє «Хізбалла», підриває стабільність на Близькому Сході і загрожує всім цивілізованим країнам, що прагнуть до миру шляхом діалогу та ненасильства.

Зіна КАЛАЙ-КЛАЙТМАН, Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні
Газета: