Представники делегації Єврокомісії відзначають високу готовність України до голосування 31 жовтня.
«Технічно зроблено все, щоб у день голосування вибори відбулися», — зазначив учора на прес-конференції голова делегації Європейської комісії Тьєрі Маріані. Проте, на думку членів делегації, до складу якої входять представники національних парламентів Німеччини, Бельгії, Франції, Великої Британії, ОБСЄ та Ради Європи, в Україні досі кандидати в президенти мають не рівний доступ до ЗМІ. Керівник групи іноземних спостерігачів також наголосив на тому, що для них єдиним відкритим питанням щодо ходу виборів залишається проблема голосування українців за кордоном. Оцінюючи успіхи демократичних перетворень в Україні, пан Маріані, зокрема, зазначив: «Якщо говорити про українську демократію, яка нараховує всього 13 років, то вона ще далека від досконалості. Але пройдений вами шлях вражає».
Під час перебування в Україні представники делегації працювали не лише в столиці, окремі групи також відвідали західні та східні регіони держави. За час своєї діяльності учасники делегації зустрілися із 15-ма кандидатами в президенти, а напередодні пан Маріані зустрічався з головою тимчасової слідчої комісії у справі отруєння Віктора Ющенка Володимиром Сівковичем. Відповідаючи на запитання журналістів щодо перебігу зустрічі, голова делегації заявив: «Особисто я зробив для себе наступний висновок: на сьогоднішній день немає доказів отруєння Ющенка, але й доказів того, що його не отруїли, також немає».
Забезпечення проведення чесних та прозорих виборів — це не завдання іноземних спостерігачів, це обов’язок усіх кандидатів на пост президента. Принаймні, так вважає депутат британського парламенту Том Кокс. Парламентарій наголосив на тому, що від висновків міжнародних спостерігачів та того, як проходитимуть вибори, залежатиме імідж України, її європейське майбутнє. «Кандидати в президенти, а також ті політичні партії, які вони представляють, повинні усвідомлювати, що усі вони мають зобов’язання перед громадянами України, тому слід зробити усе можливе для того, щоб вибори пройшли чесно, а демократія продовжувала розвиватися».
Представники делегації поділилися з присутніми своїми подальшими планами, наголосивши на тому, що їх головна робота відбуватиметься упродовж трьох днів до виборів 31 жовтня. Наразі вони прагнуть зібрати якомога більше інформації про перебіг передвиборної боротьби.