Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Райс критикує риторику Москви

15 лютого, 2008 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Держсекретар США Кондолізза Райс піддала критиці зовнішньополітичну риторику, що звучить у Росії. «Не корисна риторика й, я б сказала, заслуговує осуду i походить із Москви, є неприйнятною та не йде на користь взаємовідносинам, у яких є ряд позитивних аспектів», — повiдомила Райс на слуханнях у сенаті США в середу, нагадавши, що США та Росія співпрацюють за цілим рядом напрямів у зовнішній політиці. «У нас є співробітництво з денуклеаризації у Північній Кореї, по Ірану та Близькому Сходу й, звичайно ж, за програмою спільного зменшення загрози, боротьби з глобальним ядерним тероризмом і безлічі речей, але при цьому, коли справа торкається питань структури світового порядку після холодної війни в Європі, ми маємо ось таку риторику, й вона, безумовно, не є корисною», — заявила Райс, відповідаючи на прохання сенатора-республіканця Річарда Лугара прокоментувати позицію Росії й, зокрема, висловлювання президента РФ Володимира Путіна щодо України.

«Учора президент Росії Володимир Путін у присутності Президента України Віктора Ющенка, який сидів поруч, загрожував націлити ядерну зброю на Україну, якщо Україна поглибить свої взаємовідносини з НАТО», — сказав Лугар, за словами якого, «це слідує за аналогічними загрозами на адресу Польщі та Чехії, якщо ці країни співпрацюватимуть із нами з протиракетної оборони».

Нагадавши про вихід Росії з ДОВСЕ, польоти російських бомбардувальників Ту 95 і дії«Газпрому» щодо сусідів Росії, сенатор поставив під сумнів запрошення Путіна брати участь у майбутньому саміті НАТО в Бухаресті.

«Ураховуючи таку поведінку Росії, навіщо НАТО розглядає можливість запрошення президента Путіна на саміт на початку квітня в Бухаресті?» — запитав Лугар, який вважає, що «для Альянсу така присутність може бути лякаючою, якщо врахувати досвід, який уже мають країни-члени».

Путін напередодні назвав вступ України в НАТО її внутрішньою справою, але закликав Київ подумати про наслідки, оскільки після можливого розміщення баз або елементів ПРО Росія була б вимушена націлити на них свої ракетно-ядерні сили. «Подумати жахливо, що Росія у відповідь на це (можливе розміщення баз або елементів ПРО) націлить на Україну свої ракетно-ядерні системи. Ось, що нас непокоїть», — наголосив президент РФ.

Газета: