У Мелітополі пологовий будинок обладнали геліостанцією
Запоріжжя — один із центрів альтернативної енергетики в Україні. Тут, як відомо, багато сонця, а в Приазов’ї ще й багато вітру. Тому відразу кілька компаній, у тому числі українських, почали роботи з проектування й будівництва потужних вітростанцій у Приазовському та Приморському районах області. Але тут справи поки що не дійшли до конкретного результату. Бо інвестор — усе ще веде переговори, вже створив певну інфраструктуру, але струму від вітряків ще ніхто не отримував. А ось із геліоенергетикою справи значно кращі. Як і було обіцяно у вересні поточного року, на початку листопада німецька команія Managess Energy Group та німецька енергетична агенція «Дена» доправили до Запоріжжя обладнання для монтажу сонячних батарей. У межах пілотного проекту вартістю 90 тисяч євро — і все коштом німецького інвестора — на даху запорізького виставкового центру «Козак-Палац» буде змонтовано 600 квадратних метрів панелей сонячної електростанції. До речі, за подібним проектом такі батареї мають бути змонтовані й на даху Посольства Німеччини в Україні. Тим часом уже за власні кошти з міського бюджету сонячні батареї було змонтовано днями на даху міжрайонного пологового будинку в Мелітополі. Сонце нагріватиме воду для 700-літрової ємності, і це забезпечить економію у 70 відсотків дуже недешевої сьогодні електроенергії. Кажуть, що обладнання вартістю 65 тисяч гривень окупиться за два роки, а служитиме всі 25 років. У місцевій мерії невелику геліостанцію в пологовому будинку також розглядають як своєрідний пілотний проект. Як тільки він покаже свою ефективність, процес використання альтернативної енергії продовжиться й в інших бюджетних установах Мелітополя. Повідомляє Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.
«Сухий закон» запровадила у своєму місті влада Нікополя
Депутати міської ради прийняли рішення заборонити нічну торгівлю спиртним і цигарками. Тепер продавати навіть слабоалкогольні напої на території міста не можна з десятої вечора до восьмої години ранку. Крім того, категорично заборонено торгувати алкоголем під час масових культурно-спортивних заходів, в пунктах торгівлі площею меншою, ніж 20 квадратних метрів, а також у місцях відпочинку громадян — парках, скверах, на базах відпочинку, пляжах, на автобусних зупинках і в радіусі 300 метрів від навчальних і медичних закладів, установ культури і спорту. В супровідній записці до проекту рішення міськради вжити суворих заходів щодо обмеження торгівлі спиртним пояснюється прямим зв’язком алкоголю зі зростанням злочинності, руйнуванням сімей, аварійністю на дорогах, травматизмом у побуті й на виробництві, а головне — дитячим і підлітковим пияцтвом. За даними депутатів, лише на офіційному обліку перебуває 2,5 тисячі залежних від «зеленого змія» нікопольців. Число алкогольних психозів виросло вчетверо, а під профілактичним наглядом у даний час перебуває 127 школярів, які регулярно вживають алкоголь.
Нововведення, що набрало чинності на початку листопада, не всім сподобалося. Багато хто з власників нічних клубів, ресторанів і дискотек вважає рішення депутатів недопрацьованим і не зовсім продуманим. Кількість відвідувачів у подібних закладах скоротилася. Клієнти, поки не пізно, квапляться замовити алкоголь, щоб його вистачило на весь вечір. Ще більше невдоволених серед підприємців і продавців, які торгували спиртним у вуличних кіосках. Утрачати прибуток їм неприємно, проте правоохоронні органи таким нововведенням задоволені. Вони вважають, що після обмеження часу продажу алкоголю крива злочинності поступово піде вниз. Поки для того, щоб навести лад і змусити виконувати рішення міськради, недобросовісних продавців карають. Злісним порушникам загрожує анулювання дозвільних документів на торгівлю спиртним. Проте скептично налаштовані городяни вважають, що спиртним і цигарками в Нікополі ночами почнуть торгувати з-під поли, причому за завищеними цінами. Заборонні заходи не підтримали на сесії декілька депутатів, які попередили, що поспішне рішення міськради може призвести до судових позовів. Проте влада Нікополя закликає з висновками не квапитися — перші результати у зв’язку з упровадженням «сухого закону» вони збираються отримати після новорічних свят. «Так, для багатьох підприємців це болюче питання, але немає нічого святішого, ніж життя та здоров’я людей», — заявив на сесії міський голова Нікополя Руслан Токар. Повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.