Морожена контрабанда
Спільними зусиллями співробітників СБУ та прикордонників у Харківській області на кордоні України з Росією, в районі села Алисівка, неподалік від контрольно-перепускного поста Гоптівка було затримано перший по-справжньому великий у цьому році контрабандний вантаж — 4 тонни мороженої морської риби. Контрабандисти (українець і росіянин) намагалися доставити на харківські ринки незаконний товар за допомогою двох автомобілів: УАЗ та газель. Контрабанда та автомобілі конфісковані й знаходяться на збереженні митної служби, а щодо затриманих водіїв вирішується питання про порушення кримінальної справи. Незважаючи на посилені заходи охорони та запобігання перевезенню контрабанди, потік незаконного вантажу не зупиняється. Лише за минулий рік у Харківській області було ліквідовано понад 30 каналів контрабанди і порушено 32 кримінальні справи щодо порушників кордону, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Кримчани заспівали колядки
Більше десяти днів перебували в гостях у селі Мурованому, що неподалік від Львова, молоді кримчани. До речі, це вже другий їхній приїзд на Галичину. Минулого року група кримчан, основу якої складали кримські татари, що заприятелювали з львів’янами під час помаранчевої революції на київському Майдані, теж побували в Мурованому, оглянули місто Лева. Цього року їх приймало молодіжне церковне братство «Діти Марії», що діє при Мурованській церкві Введєніє в храм Пресвятої Богородиці під патронатом отця пароха Тараса Савчинського. Молоді люди побували на спектаклі у Львівському оперному театрі, оглянули більшість музеїв Львова. Мешкали ж вони у сім’ях і там долучилися до Святої вечері, слухали колядки, співали самі. Гості — учні Сімферопольської української гімназії, єдиному закладі такого плану в Криму. Дівчата та хлопці вчать у гімназії чотири мови — українську, російську, кримсько-татарську та англійську, добре обізнані з культурою та народними традиціями України. На Львівщині вони продемонстрували знання колядок, які виконували разом із юними галичанами. Як стверджує Ірина Смокорівська, мешканка Мурованого, що стала одною з ініціаторів прийому гостей: «Діти з Криму мене приємно здивували, адже є дуже вихованими і слухняними, навіть більше ніж наші. Сказала повернутися о 23.00 — так точнісінько і зробили. А наші ще хороводили!.. Таким дітям хотілося давати радість, нагодувати смачненьким, що готується на Різдво у кожній галицькій родині, показати найгарніше, найславетніше в нашому місці, причому не рахуючись із матеріальними витратами та часом».
Спонсорувало поїздку до Львова кримчанам Швейцарське бюро розвитку та співробітництва. Лише вчора гості поїхали додому. Еліна Мустафірова, координатор проекту, що гідно з «Програмою розвитки малих народів» діє за підтримки ООН, має надію, що привезе до Львова молодих людей і наступного року, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
Дніпропетровські пекарі підняли ціни
На новорічно-різдвяні свята в Дніпропетровську тихо подорожчав хліб. Скромні оголошення на фірмових кіосках хлібозаводів повідомляють, що відтепер ціна на ті чи інші сорти хлібобулочних виробів піднялася від 5 до 10 копійок. Продавці, відповідаючи на сердиті запитання покупців, розводять руками. Самі покупці у бесідах між собою лають Президента В. Ющенка, уряд і «газову війну» між Україною та Росією.
«Підвищення цін на деякі сорти хліба, — повідомив «Дню» в телефонній бесіді заступник директора хлібозаводу №8 Руслан Хаджинов, — дозволить нам зменшити збитковість виробництва. Не секрет, що з кінця літа житнє борошно в Україні подорожчало вдвічі, подорожчали цукор та інші компоненти. Крім того, за минулий рік удвічі подорожчав бензин, і це не може не позначитися на транспортних витратах». Проте, сказав Р. Хаджинов, вивчивши ситуацію, ми прийняли рішення підняти ціни тільки на «елітні» сорти хліба, а хліб «соціальний», розрахований на малозабезпечені верстви населення, продаватиметься за старою ціною. Проте, кажучи про майбутнє подорожчання газу й електрики, заступник директора визнав, що зміна цін на енергоносії має неминуче позначитися на вартості хліба загалом.
Варто зауважити, що кілька хлібозаводів Дніпропетровська, напевно, спостерігаючи за тим, як конкуренти підвищують ціни, поки займають вичікувальну позицію. У кіосках хлібозаводу №10 хлібні вироби також подорожчали, але всього лише на 1 копійку. Менеджери підприємства пояснюють це витратами на утримання самих кіосків, а також необхідністю підняти зарплату кіоскерам, аби підвищити зацікавленість у роботі.
В органах місцевої влади заявляють, що новорічне підвищення цін на хліб стало «цілковитою несподіванкою». Тим паче, що глава облдержадміністрації Надія Деєва зовсім недавно запевнила дніпропетровців, що ситуація під контролем. «Ми зараз вивчаємо становище на ринку хлібобулочних виробів», — повідомив заступник начальника регіонального відділення Держінспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області Олександр Ольховський. За його словами, фахівці інспекції ведуть власні розрахунки, а результати й висновки про те, наскільки обгрунтованими були дії пекарів, з’являться лише наприкінці поточного тижня, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».