Українській федерації гімнастики, яку очолює Людмила Турищева, надано статус національної. Таку ухвалу прийняв 27 вересня Держспорткомітет України. Спір, що тривав протягом кількох місяців, між УФГ та Федерацією гімнастики України (президент Альбіна Дерюгіна) за право називатися "головною гімнастичною федерацією країни" вирішила спеціальна комісія Комітету. Як повідомляє кореспондент ДІНАУ-Укрінформ Людмила ВЛАСЮК, правова оцінка була позитивною лише для однієї з цих організацій. Комісія ухвалила, що ФГУ не відповідає вимогам Положення про надання спортивним федераціям статусу національних. Заступник голови Держспорткомітету Микола Костенко назвав основні причини, що змусили членів комісії "ввімкнути червоне світло" перед ФГУ. За його словами, в деяких областях делегати на установчу конференцію цієї федерації не обиралися, а створені на місцях осередки надто малочисельні, аби вважати їх повноправними. Обидві федерації дійсно зареєстровані в Міністерстві юстиції України. Але!
Альбіна та Ірина Дерюгіни домоглися цього лише після ухвали Вищого арбітражного суду. Тепер керівництво спортивного відомства має намір довести до відома голови цього правового органу висновки комісії й попросити його "розібратися" в прийнятій раніше ухвалі.
КОМЕНТАР "ДНЯ"
Отож, оприлюднено офіційну ухвалу на суто відомчому рівні. Слід гадати, цей вердикт винесено в дусі Закону "Про фізичну культуру та спорт". Про "літеру закону" говорити складно, оскільки на момент прийняття закону більшість федерацій працювали за старими "республіканськими" статутами. Нещодавно накладено своєрідну заборону на багатоманітність у конкретному виді спорту, бо лише одну федерацію може бути наділено владними повноваженнями. "День" вже наводив достатньо доказів того, що, м'яко кажучи, нездорова конкуренція УФГ та ФГУ - зовсім не "гра слів", а спроба найбільш впливових кіл художньої гімнастики мати повноправну структуру, вільну від тиску іншого "клану".
18 жовтня збірна "художниць" України має відправитися до Берліна на чемпіонат світу. Вельми грамотно вчинив голова Держспорткомітету Іван Федоренко, ухваливши склад цієї команди 22 вересня, тобто за п'ять діб до "націоналізації". Наші гранди - Катерина Серебрянська (Сімферополь) та Олена Вітриченко (Одеса) увійшли до цього списку завдяки найбільш високому рейтингові. А киянки Тетяна Попова та Тамара Єрофєєва - за підсумками розіграшу Кубку України (ХХ, 24-28.09), який вважався відбірковим етапом. До речі, обидві - вихованки "Школи Дєрюгіних", що є вагомим аргументом для ФГУ. Ще одна кримчанка Олена Гатилова, яка зайняла четверте місце в кубковому багатоборстві, фігурує в заявці як запасна. Щоправда, й вона може вийти на німецький килим, що мабуть додало б впевненості самій УФГ, важливою складовою частиною якої є тамтешній гімнастичний клуб "Грація".
Як нам здається, техкомітет з художньої гімнастики УФГ на чолі з заслуженим тренером України Валентиною Корсунською усвідомлює, що престиж України однозначно вище будь-яких коридорних «розбирань», і не слід поділяти екіпаж збірної на "наших" і "ваших". Судіть самі, чи щось хвилює керівника журі майбутнього ЧС-97, у чиєму таборі Ніна Вітриченко, якщо вона - єдиний арбітр від країни на цій першості? В будь-якому випадкові, буде добре, якщо хронічну проблему буде вирішено більш-менш мирними засобами вже нинішнього року, тобто на початку нового олімпійського циклу. А не за тиждень до посадки на лайнер до Сіднею-2000.