Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Роковини перерваних традицій

Сьогодні на міністерській нараді до 25-річчя чорнобильської трагедії говоритимуть про пільги й соціальний захист, але не згадають про порятунок «української культурної Атлантиди»
3 березня, 2011 - 00:00
ФОТО З АРХIВУ «Дня»

Сьогодні у Коростені, що на Житомирщині, відбувається розширена нарада «Сучасний стан соціального, медичного та протирадіаційного захисту населення Житомирської області у зв’язку із Чорнобильською катастрофою: проблеми та шляхи їх подолання». На порядку денному актуальні питання виконання законів України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи» та «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи». Подібні заходи для Житомирщини, яка чи не найбільше постраждала від аварії на ЧАЕС, не є рідкістю — як правило, про ці проблеми згадують напередодні чергової річниці трагедії (як зараз) або перед Днем вшанування ліквідаторів у грудні. Тоді зазвичай від місцевих і столичних посадовців можна почути багато гарних слів про повагу до подвигу людей, які у 1986 році захистили Україну і світ від масштабної трагедії, про увагу до потреб мешканців районів, постраждалих від радіації. Але далі все повертається у звичне русло, коли фразою «немає грошей» виправдовують насправді недбале ставлення до них.

Але є ще один не менш важливий аспект проблеми подолання наслідків аварії на ЧАЕС, про який навряд чи на сьогоднішній нараді говоритимуть чиновники.

 

Закінчення на стор. СУСПIЛЬСТВО
Ольга РЕШЕТИЛОВА, Валерій КОСТЮКЕВИЧ, Анна ПАРФІМОВИЧ, «День»
Газета: