Вперше за останні десять років Північну Корею відвідав міністр закордонних справ Росії. Ігор Іванов виконував там місію примирення між Москвою та Пхеньяном — колишніми соратниками за часів Холодної війни, відносини яких згодом похолодшали.
Півсторіччя тому, під час корейської війни 1950—53 років Росія підтримала Північну Корею, на боці суперника якої — Південної Кореї були Сполучені Штати. Але 1990 року відносини Москви та Пхеньяна зіпсувалися — адже Росія встановила тоді дипломатичні відносини із Сеулом. 1995 року Москва пішла ще далі — відмовившись від угоди 1961 року, за якою в разі потреби мала негайно надавати Пхеньяну військову допомогу. Але наприкінці 90-х російська сторона почала пропонувати своїй колишній товаришці помиритися, підписавши новий договір про дружбу й співробітництво. Північна Корея не реагувала на пропозиції Росії.
І от тепер під час візиту Іванова такий договір підписано. При цьому в Пхеньяні проілюструвалося золоте правило дипломатії — свої представники повинні бути в потрібному місці в потрібний час. Адже за «бажанням обох сторін зміцнити традиційно дружні відносини» (цитата із спільної заяви Іванова і його північнокорейського колеги Паека) проглядаються й інші прагнення Москви. Очевидно, що міністри закордонних справ Росії й Північної Кореї обговорювали плани Вашингтона побудувати на північному сходi Азії так звану «ядерну парасольку» — систему проти потенційного ракетного удару з Пхеньяна. І Північна Корея, і Росія виступають категорично проти таких намірів США. Чим не момент для об’єднання спільних зусиль і підписання нової угоди про дружбу й співробітництво між Москвою та Пхеньяном?