Переяславщина, житниця Київщини, цього року зібрала небувалий урожай. Впродовж багатьох останніх років такі успішні показники зі збору зернових — уперше. Сільськогосподарськими підприємствами району зібрано з поля більше 200 тисяч тонн зерна.
На жаль, радості від повних комір мало. Селяни знову з прибутками «пролітають». Для сільгоспвиробників на внутрішньому ринку склалася тяжка ситуація: зросли ціни на міндобрива, пальне, запчастини, водночас ціни на зерно впали. Для прикладу, якщо на початку року за 1 тонну насіння соняшника платили 4 тисячі гривень, то зараз — 1 тис. гривень. Падають ціни на кукурудзу, сою. Якщо говорити про основну продовольчу культуру — пшеницю, ціна на неї коливається в межах 700 — 800 гривень. Хоча ще в січні вона становила 1 500 гривень.
Минулого року ціна на хліб щодалі від жнив зростала, нині — навпаки — за тиждень падає досить стрімко. До того ж, ціни на зерно залежать від регіону: у деяких областях вони ще нижчі вказаних.
На початок кукурудзяних жнив для багатьох сільгосппідприємств Переяславщини постає проблема не тільки продажу, а й сушки та зберігання зерна. На одній із сесій Переяслав-Хмельницької районної ради депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з відкритим листом, в якому сказано, що якщо з боку уряду не буде невідкладних та ефективних заходів, які докорінно змінять цінову політику на аграрному ринку, селяни будуть змушені вдатися до рішучих дій, спрямованих на захист своїх законних інтересів.