Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шахтарське селище йде під землю

20 листопада, 1998 - 00:00

У нелюдських умовах зустрічають нинішню зиму дві тисячі жителів робочого селища Вербки під Павлоградом. Практично всі п’ятсот будинків цього населеного пункту непридатні для проживання, а 87 перебувають у напівзруйнованому стані й потребують негайного відселення.

Причиною руйнування житла стало осідання гірських виробок вугільної шахти «Благодатна», які пройшли під селищем 1991 року на глибині 300 метрів. Ще тоді місцевих жителів — гірників із сусідніх шахт і робітників радгоспу «Світанок» мали відселити до нового селища. Однак його будівництво через систематичне невистачання коштів у Мінвуглепрому й у самої шахти «Благодатна», яка свого часу вийшла з компанії «Павлоградвугілля» на вільні хліба, фактично зупинилося.

У високих інстанціях, куди вісім років посилають чолобитні жителі Вербків, розводять руками. Передбачені у держбюджеті на будівництво нового селища кошти було урізано цього року в 2,5 разу, а фактично з них отримали тільки десяту частину. А тим часом селище йде під землю — на місці пагорків уже утворилися западини. Для того, щоб будинки протрималися ще якийсь час, багато які з них скріпили зсередини й зовні залізною арматурою. Проте, за словами жителів Вербків, вночі вони постійно чують тріск стельових балок. У шпарини, що утворилися в стінах, запросто можна просунути руку. А на опалювання дірявих хатин вугілля йде втричі більше, ніж раніше. Шахтарям, котрі мешкають у Вербках, тепер важко сказати, де перебувати небезпечніше — під землею в шахті чи під дахом свого будинку.

№223 20.11.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: