Як видно, таке становище всіх на сьогодні влаштовує, а тому перейдемо до нового футбольного сезону, обриси якого було окреслено на вчорашньому засіданні Ради ПФЛ. Сезон почнеться 7 липня, а завершиться невідомо коли. Це залежатиме від успішного чи навпаки виступу національної команди України у відбірковому турнірі Кубка світу 2002 року.
Згідно до планів ПФЛ з липня по жовтень вищий футбольний дивізіон має зіграти перше коло чемпіонату, а в листопаді дійти до півфіналу чи навіть фіналу кубкового турніру, де команди знову гратимуть одна з одною по два матчі на всіх етапах, окрім фіналу. Переносів ігор, як завжди, не передбачається. Однак вже у липні участь однієї української команди у Кубку Інтертото почне ламати стрункий календар, а потім почнеться... Не віриться, що в разі, коли дуже попросять тренери збірної чи провідних клубів, їм не підуть назустріч.
Підтвердженням цьому стало залишення в силі спільної заявки для першої, другої та третьої команд, яка вже котрий рік спотворює картину боротьби у першій та другій лігах. Досі київське «Динамо», донецький «Шахтар» чи інші клуби, що мають другі й треті склади, могли виставити у складі другої-третьої команд на свій вибір або сімнадцятирічних хлопчаків, або основний склад, що створювало нерівні умови для інших учасників першості. Нинішній керівник ПФЛ Равіль Сафіуллін ще торік рішуче виступав проти цього, чим забезпечив собі прихильність на виборах представників нижчих ліг. Тепер пан Сафіуллін змінив свою точку зору «в інтересах збірної України», відклавши відміну спільної заявки на рік. Ніби за рік не буде збірної України з інтересами, які знову слід буде враховувати.
Так само не було відмінено залишену ще з союзних часів практику спільного підрахунку попереджень і вилучень iз поля в іграх чемпіонату та кубковому турнірі, яка ніде у цивілізованому світі не практикується. Буквально днями столичний ЦСКА залишився завдяки цьому правилу без кількох основних гравців перед фіналом Кубка України.
З іншого боку футбольні закони все більш ретельно звіряються з законами цивільними за прикладом Європи. Так функціонери ПФЛ збагнули, що неприбуткова організація, якою є Ліга, не має права стягувати штрафи з клубів та гравців. Поки ніхто не додумався подати на ПФЛ до суду, штрафи з учорашнього дня відмінили. Порушникам регламенту змагань від цього легше не стало — тепер замість штрафу буде накладатись «обов’язковий внесок» у тих же розмірах. Приблизно як у медицині — платити за лікування не можна, бо Конституція забороняє, а «благодійний внесок» на рахунок лікарні, будь добрий, сплати.
Із прийнятих Радою ПФЛ нової редакції регламенту змагань, плану-календаря, розмірів і термінів заявочних внесків інтерес для широкої публіки може становити розмір винагороди чотирьом арбітрам та делегату ПФЛ, чиї послуги коштуватимуть від 375 доларів за гру у нижчій до 750 — у вищій Лізі. Частково змінено назву двох команд: київська «Оболонь-ППО» тепер буде зватись просто «Оболонь», а просто «Волинь» із Луцька тепер зветься «Волинь-1».
Із безперечно приємних моментів роботи Ради слід відзначити два. Перший — структура футбольних змагань вперше планується на кілька сезонів уперед: повідомлено, що у вищій лізі з 2002 року гратимуть не 14, а 16 команд, у інших лігах число команд не змінюється. Другий — звістка про завершення життєвого шляху заступника заступника президента ФФУ Бориса Воскресенського, розповсюджена у середу найтиражнішою газетою країни, не підтвердилася, оскільки пан Воскресенський особисто брав у день виходу газети участь у засіданні Ради ПФЛ.