Позавчора в Києві у художній галереї мистецтв Олени Замостян у залі «Під WALL» культурно- художнього центру Києво- Могилянської академії відкрилася виставка «Художники української анімації».
Ця експозиція вкотре нагадала нам, що українська школа живе й займає помітне місце в історії світової анімації. Понад ста робіт провідних художників-аніматорів було представлено на виставці: малюнки на целулоїді, живописні та графічні роботи, ляльки-герої відомих та улюблених для всіх мультфільмів. У кожного відвідувача була можливість познайомитися і поспілкуватися з авторами — творцями популярних персонажів, дізнатися про те, як вони створювалися, яке життя прожили до виходу на широкий екран.
Організаторам виставки вдалося ненав’язливо привабити кожного відвідувача у неповторний світ анімації. Дуже вдалою виявилася ідея поєднувати ретроспективний показ уже відомих мультфільмів метра української анімації Євгена Сивоконя (автора таких відомих картин, як «Пригоди коваля Вакули», «Людина, котра вміла літати», «Країна считалiя», «Казка про доброго носорога», «Від дзвінка до дзвінка», «Дріб», «Людина і слово», «Казка про білу крижинку», «Обережно — нерви!», «Двері», «Рокіровка», «Як у нашого Омелечка» та інших) із представленням нових робіт його учнів: Олега Подана, Степана Коваля, Олександра Гуньковського і прем’єрним показом стрічок Миколи та Ніни Чурилових.
В ексклюзивному інтерв’ю «Дню» патріарх української анімації Євген Якович Сивоконь розповів про те, як народжувалися його роботи, де він бере натхнення, про авторське право, про ситуацію на міжнародному ринку, про майбутнє мультекрану — про це читайте в найближчих номерах газети.