Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Що нам «світить» у Пекіні?

НОК стурбований нинішнім поколінням спортсменів
3 серпня, 2007 - 00:00
З ТАКИМИ БІЙЦЯМИ КРИЗА ПОТЕНЦІАЛУ НАМ НЕ ЗАГРОЖУЄ, АЛЕ... / ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА

До початку старту літніх Олімпійських ігор у Пекіні залишився один рік і п’ять днів. Тому Національний олімпійський комітет (НОК) та Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту почали активно сприяти підготовці та участі української збірної в XXIX літніх Олімпійських іграх 2008 року. Задля цього вони підготували спеціальний план заходів, який містить питання матеріально-технічного, транспортного та медичного й медико-відновлювального забезпечення нашої збірної та делегації, а також заходи здійснення антидопінгового контролю та гарантування безпеки.

«Поки що в активі української збірної є лише 46 олімпійських ліцензій, — сказала шеф місії Ніна Уманець. — Щоправда, до початку Олімпіади наші спортсмени планують завоювати на найближчих Чемпіонатах світу та Європи з різних видів змагань ще приблизно 150—170 ліцензій. Тому загалом розраховуємо відправити до Пекіна понад 280 осіб».

За прогнозами експертів, результати Олімпійських ігор 2008 року для України будуть набагато скромнішими, ніж попередні. «Ми виходимо з тих результатів, які зараз показують наші спортсмени на різноманітних змаганнях, — заявив президент НОКу Сергій Бубка.— Нинішнє покоління значно слабше за попереднє, тому сподіватись на високі досягнення не варто. Звичайно, на кількості медалей порівняно з минулими іграми, можливо, це й не позначиться, однак іншою буде їхня якість. Маю на увазі, що може бути приблизно 23 медалі, так як і в попередні роки, проте переважна більшість їх буде бронзовими та срібними. А дев’ять золотих — це завдання для нас зараз є нереальним».

Разом з тим він зазначив, що не варто песимістично себе налаштовувати. І що нині для НОКу головне — забезпечити спортсменів нормальним тренувальним процесом, а також, в разі необхідності, житлом. Крім того, пан Бубка додав, що до підготовки атлетів зараз залучають спеціалістів, які краще координують роботу тренерів і що це має позитивно вплинути на кінцевий результат.

Проте існує й інша причина можливої невдачі в Пекіні — фінансова сторона. На 2008 рік з держбюджету на спорт планують виділити приблизно 198 мільйонів гривень. Тому цьогорічний 121 мільйон, як стверджують у Міністерстві сім’ї, молоді та спорту, це надто замало. Адже виділених коштів, наприклад, не вистачає на елементарне харчування спортсменів та тренерів під час підготовки до змагань на тренувальних базах. Крім того, за словами міністра, потрібні додаткові кошти на придбання медичних та фармакологічних засобів. Тут ідеться про різноманітні натуральні стимулюючі харчові добавки, які не забороняються антидопінговою комісією, а також обладнання для медобстеження атлетів. Причому більшість з цих препаратів (70%) треба купувати за кордоном, оскільки в нашій державі їх немає.

Анатолій БАБАК
Газета: