Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЩОДЕННИК

18 травня, 2010 - 00:00

18 травня

Часто ми говоримо, а потім думаємо. Чи говоримо і не думаємо взагалі про свої слова!? Мова видає в людині все: і освіту, і виховання, і роботу над собою... І тут важливо не «впасти в калюжу»!

На сьогодні важливим питанням є культура мови. Адже про таке поняття ніби забули. Говорити ми навчилися з дитинства. І що таке культура в принципі в певній мірі розуміємо. А от, поєднуючи ці поняття, головне не отримати «бутерброд» незрозумілого начиння.

Є безліч синонімів до слова говорити: розмовляти, сказати, вимовити, промовляти, а ще — балакати, чесати, белькотіти і т. п. Одні з них носять позитивний відтінок значення, інші — негативний. Так і мову людини, та її культуру можна схарактеризувати одним з цих синонімів. І було б приємніше, якби це не було «теревенити» чи «балакати» як на ринку!

Над культурою мови потрібно працювати протягом всього життя. Адже немає кордонів досконалості!

Бути культурною людиною у вік інформаційних технологій вже не означає лише мати широкий кругозір та бути духовно розвиненим. Важливою складовою культури сьогодні є культура мови. Є зовні красиві люди, але їх мова суперечить іміджу. Проте зовнішність можна підкорегувати косметикою, одягом, та й це — не найважливіше для людини. А от внутрішня краса, культура мовлення потребує самоосвіти, сили волі та наполегливої праці над собою.

Якщо хочеш змінити світ, то треба почати з себе. І тоді, можливо, тобі вдасться змінити свою родину, місто, країну, а може навіть і весь світ! Почніть зі своєї культури мови і прикладом доведіть, що саме так модно спілкуватися!

Діана СЕМЕНОВА, Запоріжжя
Газета: