12 січня
Пам’ять слугує історії. Вона ж тче канву майбутнього. 2010 року виповнюється 130-а річниця заснування української наукової школи фізичної економії. Закони природи і константи світобудови створюють її фундамент. Сприяння продовженню життя на Землі є мірилом його достатності.
Ювілей цієї визначальної для майбутнього наукової школи збігається в часі з відзначенням 160-ліття її фундатора С.Подолинського і вшануванням видатних подвижників: В. Вернадського, котрий 65 років тому відійшов у Вічність, і М. Руденка, якому виповнилося б 90 років... Їхній доробок гуманізує мислення і господарювання, відкриває бачення глобальної місії України.
Українська наука спроможна нести людству фундаментальну теоретичну економію біо-, гео- і ноосфери, творити прикладну економіку живого, неживого й розумного. Українська освіта здатна виховувати адвокатів наших нащадків. Заснована на природничо-господарському мисленні практика покликана уподібнювати економіку природі та «вписувати» господарювання у довкілля.
Ідеї Ріо, Кіото, Копенгагена можна втілити лише на засадах фізичної економії. Розвиток її української наукової школи у ХХІ столітті зумовлюватиме напрям руху загальнолюдської економіко-філософської культури і визначатиме долю прийдешніх поколінь.