Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

"Щури" на вищих щаблях влади

7 серпня, 1997 - 00:00

З кожною сесією кількість вето Президента на прийняті Верховною Радою закони збільшується з арифметично-геометричною прогресією. Перша сесія - один закон, друга - три, третя - шість...

Скільки їх на цій сесії буде - ще невідомо, бо Президент розглянув не всі закони, прийняті за останні перед відпусткою депутатів дні сесії. Є підстави вважати, що не всі вони будуть підписані.

На думку голови парламентського комітету з питань правової політики та судово-правової реформи Володимира Стретовича, з певного часу в адміністрації Президента з`явився "мудрий радник", який пропонує якомога частіше накладати вето, щоб "показувати недієздатність Верховної Ради". В. Стретович вважає, що цю людину можна легко вирахувати, проаналізувавши час появи вето у великій кількості та кадрові зміни в адміністрації.

Відповідь останньої не змусила на себе довго чекати. ЇЇ голова Євген Кушнарьов заявив учора на брифінгу, що "ніякого щура тут немає". Винних у зволіканні з набуттям законами чинності Є. Кушнарьов пропонує шукати в іншій гілці влади. Він нагадав, що за регламентом ВР після прийняття закону протягом 5 днів він має бути підписаний Головою й надісланий на підпис Президентові. Але з 11 законів, отриманих адміністрацією протягом тижня, один підписаний через 12 днів, а майже половина - через 16 опісля ухвалення.

Є. Кушнарьов заявив, одного "щура" шукати марно, позаяк Кабмін, інші органи центральної виконавчої влади, УСПП дають свої висновки на кожен закон, після чого галузеве та державно-правове управління адміністрації дають рекомендації Президентові. І часто, попри формально-правові зауваги Адміністрація пропонує закон підписати. Зокрема, це стосується розглянутих нещодавно законів про зміни до закону про патентування деяких видів підприємництва та про списання заборгованості АвтоЗАЗу.

В`ячеслав ЯКУБЕНКО, "День"
Газета: