Німеччина і Франція погодилися на скорочення зовнішнього боргу Іраку. Колишній держсекретар США Джеймс Бейкер на цьому тижні зустрічався з німецьким канцлером Герхардом Шредером і провів «дуже плідні» переговори з президентом Франції Жаком Шираком. На черзі — Росія, куди вчора прибув американський дипломат.
Під час переговорів у Парижі й Берліні сторони обговорили рішення Пентагону виключити німецькі й французькі компанії з переліку підприємств, які братимуть участь у відбудові Іраку. Скорочення іракського боргу може стати приводом для того, аби підприємці Німеччини та Франції все-таки змогли потрапити на іракський ринок. Зараз Париж, Берлін та Вашингтон мають вирішити, яку саме частину багдадського боргу буде скорочено. Ірак заборгував $40 млрд. Сполученим Штатам, Франції, Німеччині, Японії, Росії та деяким іншим членам Паризького клубу. Ще не менше $80 млрд. Багдад повинен віддати приватним кредиторам.
Франція та Німеччина протистояли початку війни в Іраку. Так само вони відмовились від участь у стабілізаційних силах у післявоєнній країні. Як наслідок Вашингтон визначив лише 63 держави, компанії яких зможуть потрапити на іракський ринок. Французькі, німецькі та російські підприємства до цього списку не входять. Берлін відреагував на рішення США досить жорстко. Американці пообіцяли в майбутньому повернутися до цієї теми. Очевидно, що допуск німецького та французького бізнесу до Іраку в значній мірі залежить від готовності урядів двох держав піти на поступки в борговому питанні. Проти списання боргу виступає поки що одна Росія, якій Багдад завинив $8 млрд. Хоч учора міністр закордонних справ цієї країни Ігор Іванов заявив про наміри Москви взяти участь у відбудові Іраку. Він пояснив, що робитиметься не з допомогою посередництва американців, а напряму — через іракський уряд. Але чи не згадає Багдад росіянам їхню незговірливість у питанні боргів?