Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шість номінантів — шість переможців

28 лютого, 2004 - 00:00

У четвер у Національному університеті «Острозька академія» відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу на здобуття стипендії головного редактора «Дня». Значну частину змагання молодих острозьких інтелектуалів мали можливість безпосередньо спостерігати наші читачі — на шпальтах газети. Нагадаємо, що конкурсна комісія визначила шістьох студентів-номінантів — Ларису АНТОЩУК, Павла БУЛГАКА, Олега КРИКАВСЬКОГО, Яну КУТЬКО, Ліну ОСТАПЧУК та Тетяну ПОПОВУ. «Фінальним забігом» для них стало спеціальне анкетування, з результатами якого можна було ознайомитися у номері «Дня» за четвер.

Перед тим, як назвати переможців конкурсу, головний редактор «Дня» Лариса Івшина зазначила, що анкетування номінантів замість того, щоб полегшити вибір, ще більше його ускладнило, і вихід у цій ситуації може бути тільки один. А саме — нагородити в цьому році іменною стипендією головного редактора «Дня» всіх шістьох претендентів. Що й було здійснено — у присутності дещо приголомшених таким рішенням викладачів і студентів. Крім стипендії за перші два місяці (а виплачуватиметься вона в розмірі ста гривень щомісяця протягом року), переможцям вручили також двотомники з «Бібліотеки «Дня», щоденники з логотипом нашої газети та клубні значки. А Яні КУТЬКО, редактору газети «Острозька Академія», було вручено ще й радіоприймач — для потреб нещодавно організованого корпункту «Дня» в Академії. Один із переможців Олег Крикавський, щоправда, був відсутній, але з поважних причин — зараз він саме проходить практику у Верховній Раді України. Свою стипендію він зможе отримати в редакції «Дня» найближчим часом.

Кажучи про причини заснування стипендії, Лариса Івшина зауважила, що, можливо, багато в нашому суспільстві розвивається не так, оскільки значна частина політиків і громадських діячів дуже часто змагається в не дуже хороших речах. А ось коли в Україні переключаться на змагання в доблесті — хто зробить щось цікавішим, кращим, красивішим — все зміниться на краще. І, можливо, сказала Лариса Івшина, «наш невеликий крок у цьому напрямі» спонукає когось ще заснувати іменну стипендію або зробити щось подібне — «у нас дуже багато місць, де можна застосувати свою добру волю». Головний редактор «Дня» сказала, що стипендія студентам Острозької академії — це ще й своєрідна форма вдячності тим людям, які свого часу на різних етапах допомагали їй — учителям, викладачам в університеті, мамі, бабусі. І, можливо, в майбутньому хтось із нинішніх стипендіатів захоче заснувати власну стипендію. Проте хорошим прикладом для наслідування стипендія головного редактора «Дня» стала того ж дня. Оскільки іншими чинниками рішення глави Рівненської обласної державної адміністрації Миколи Сороки, який також відвідав у четвер Академію, про підвищення розміру стипендій своїм стипендіатам пояснити важко.

P.S. Того ж дня в ході робочої поїздки в Острозі побував міністр оборони України Євген Марчук, який відвідав Острозький ліцей-інтернат із посиленою військово-фізичною підготовкою (під патронатом ОА), а також виступив перед студентами самої Острозької академії. Детальніше про цей візит читайте в одному з найближчих номерів «Дня».

ВРАЖЕННЯ

Ліна ОСТАПЧУК:

— Стипендію головного редактора «Дня» було приємно отримати ще й тому, що в стінах нашої академії назва цієї газети звучить по-особливому. Це — як знак якості. А можливість побачити свої статті в газеті «День» — дуже великий імпульс.

Тетяна ПОПОВА:

— Моє кредо в житті — допомагати людям. І коли ти це робиш, думаєш: не важливо, скажуть мені за це дякую, чи ні. І тут хтось робить тобі ще більше добро. І ти думаєш: заради таких моментів варто жити.

Лариса АНТОЩУК:

— Я вражена, що всі шестеро номінантів стали стипендіатами головного редактора газети «День». Мені здається це — досить важливий етап у нашому житті і професійному розвитку, особливо для тих, хто пов’язує своє майбутнє з журналістською діяльністю.

Павло БУЛГАК:

— Моє кредо — не жити сьогоднішнім днем, а завжди думати про майбутнє і робити так, щоб це майбутнє було якомога кращим. Для мене те, що ми стали стипендіатами, — добра ознака того, що ми на правильному шляху. Дуже важливо отримати підтвердження цьому від людини, яка вже досягла високого професійного рівня.

Яна КУТЬКО:

— Дуже важливо, будуючи своє життя і стаючи на свій шлях, знати, чи варто по ньому йти чи не варто. Можливо, людина прагне бути журналістом, а в неї нема таланту. І я погоджуюсь з Павлом, що ця стипендія вказала тим людям, які стали на цей шлях, що він — правильний.

Ігор ПАСІЧНИК, ректор Острозької академії:

— Під час вручення стипендій нашим спудеям я відчував гордість від того, що почув, яким бачать майбутнє ці діти. Ми чули п’ятьох патріотів. Але я думаю, що вони висловлювали думку й інших патріотів, які вчаться тут, в Острозькій академії. І до того, що вони такими стали і що Україна взагалі має молодих патріотів, доклала великі зусилля газета «День» і безпосередньо пані Лариса Івшина. Шкода, що термін «новий українець» прижився до людей, які пограбували і грабують Україну. Я думаю, що цей термін мав би приживатися до таких людей, які вчаться в нашій Академії.

Підготував Михайло МАЗУРІН, «День»
Газета: