Експонати з колекції графа, а їх на виставці — сто п’ятдесят, відреставровано фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його філії у Львові. Про це «День» повідомила працівниця музею «Дрогобиччина» Оксана Соловка. В експозиції — пам’ятки XVII—XIX стст.: графіка, порцеляна, зброя та текстиль.
Як розповів реставратор Левко Скоп, Кароль Лянцкоронський (1848—1933) — нащадок давнього польського роду, відомого з 1370 р. Історики кажуть, що прізвище Лянцкоронський походить від назви села — Лянцкорона.
Граф Лянцкоронський — спадковий член Палати панів у австрійській Державній раді, віце-президент Організації культурної оборони в Галичині, кавалер ордена Золотого руна, мальтійський кавалер, власник маєтків у Східній Галичині (Розділ, Комарно, Ягільниця), Королівстві Польському (Водзислав біля Єджейова) і Штирії (Фраунвальд).
За освітою граф був правником, за покликанням — істориком мистецтва, а ще — неперевершеним знавцем італійського Ренесансу. Свого часу він об’їздив майже всю Європу, бував на Африканському континенті, подорожував Японією та Індією. Брав активну участь у збереженні пам’яток Австрії та Польщі. Спромігся зібрати величезну колекцію творів мистецтва, яку вважали третьою (з огляду на кількість експонатів) у Австро-Угорській імперії. Зберігав свої скарби у спеціально збудованому для колекції палаці у Відні та у своїй літній резиденції в Роздолі (тепер — селище в Миколаївському районі Львівської обл.). «Це багатюще зібрання шедеврів світового рівня розподілено між різними музеями, — каже Оксана Соловка. — Частину експонатів мають фонди «Дрогобиччини».
Нагадаємо, що скарби графа Лянцкоронського наприкінці 2011-го бачили кияни й гості столиці. Виставку, розгорнуту в Національному музеї Тараса Шевченка, було присвячено 70-літтю заснування музею «Дрогобиччина».
У Дрогобицькому музеї (вул. Т. Шевченка, 38) графіку, порцеляну, зброю та текстиль із колекції нащадка давнього польського роду можна оглянути до кінця лютого.