Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сокіл повернувся через 110 років

15 жовтня, 2004 - 00:00

110 років тому, в листопаді 1894 року, відбувся футбольний матч між командою Кракова та львівським «Соколом». Договір був — грати до першого забитого м’яча, тому матч закінчився через сім хвилин, коли «Сокіл» забив у ворота краківської команди гол, заснувавши тим самим історичний літопис українського футболу. До речі, за право називатися батьківщиною українського футболу змагалися ще й Одеса з Харковом. Але Львів, надавши архівні матеріали більш раннього періоду, переміг. Сьогодні у Стрийському парку на місці історичного футбольного поля встановлено пам’ятний знак з написом «Львів — батьківщина українського футболу». На гранітному постаменті сидить бронзовий сокіл з піднятими крилами, символізуючи за аналогією з Нікою — Перемогу. Автором проекту пам’ятника став один із найцікавіших львівських скульпторів, заслужений діяч мистецтв України Ярослав Скакун.

— Я з великим ентузіазмом відгукнувся на пропозицію Федерації футболу України створити такий пам’ятний знак. Хто з нас у дитинстві не грав у футбол, не бачив себе видатним футболістом!? Ось цій своїй дитячій мрії я й віддав данину, як віддав данину прекрасним українським футболістам, пам’ять про яких повинна залишитися в нашій історії.

На церемонію відкриття пам’ятника приїхав голова Федерації футболу Григорій Суркіс, він вручив Ярославу Скакуну золотий значок Федерації футболу України, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Газета: