Таким чином, число людей, які вже визначилися в питанні причетності влади до справи Гонгадзе, менше, аніж тих, що вагаються або вважають необхідним усе ретельно перевірити, підкреслив аналітик фірми «Соціс» Олександр Стегній на прес-конференції в середу. Така невизначеність відображає стримане ставлення громадської думки щодо цієї проблеми і засвідчує, що справа Гонгадзе є «суто юридичною і кримінальною, а не політичною», зазначив він. «Цю справу піднесли до загальнополітичного конфлікту і намагаються втягнути в нього все українське суспільство», — підкреслив соціолог, додавши, що «не можна з кримінальної справи робити висновки про необхідність заміни всієї політичної системи».
О.Стегній також відзначив, що масових акцій навколо «касетного скандалу» сьогодні немає. Так, у Києві з населенням близько 3 млн. чол. до наметового містечка учасників акції «Україна без Кучми» підходить дуже мало людей, а основна маса киян «дистанціюється» від даної акції. За його словами, нині в Україні від 15% до 20% людей, «абсолютно незадоволених» своїм становищем, проте здатних до активних дій серед них у 5 разів менше, тобто від 1% до 4% від усього населення.
Разом iз тим директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін заявив, що Україна сьогодні стоїть «на межі активної фази революційної ситуації». З його слів, на сьогодні є «порох» — «касетний скандал», «бікфордовим шнуром» стануть похорони Георгія Гонгадзе, немає тільки «детонатора» — «харизматичного вождя».