У п`ятницю в Денвері група семи великих промислових демократій разом із Росією обговорюватиме глобальну економічну й інші проблеми, вдаючи, що їхні щорічні саміти мають якусь вагу. Зрештою, нинішня Велика Сімка сама нав`язується на цю роль. Бо вона вже не репрезентує найвпливовіші потуги, що формують світову економіку. Я хотів би запитати, чи звернетесь ви до Канади за економічною порадою? Щодо хокею це так, а щодо грошей, то ні. Зважаючи на це, я пропоную скласти список тих, кого вам варто запросити на саміт Великої Сімки, якщо ви не схиляєте голови перед США, Німеччиною, Японією, Італією, Францією, Канадою та Великою Британією.
І. Якщо ви хочете почути захоплюючу дискусію про те, як справді працює глобальна економіка - з учасниками в масках - то ви матимете Велику Сімку злочинців. Зрештою, внаслідок послаблення контролю за кордонами, вдосконалення засобів зв`язку й фінансових трансфер, - перемитництво незаконних коштів і наркотиків досягло 8 відсотків обсягу глобальної економіки. "Злочинність стала глобальною галуззю, що дедалі зростає", - зазначає Луїс Шеллі, фахівець із глобальної корупції.
Отож на саміт Великої Сімки злочинців, що розшукуються поліцією, зібралися б представники (та їхні адвокати) від російсько-української мафії, китайських тріад, картеля Калі, мексиканської наркомафії, нігерійської мафії (годиться будь-який урядовець), італійської мафії та японської якудзи. Головувати на зустрічі (за невелику плату) буде представник швейцарських банків, що (за невелику плату) відмивають усі їхні гроші.
ІІ. Законнішим могло б бути "сімейне" зібрання Великої Сімки, учасники якого обговорили б, як деякі кіберплемена, великі родини з багатомільярдними капіталами нині стають глобальними й впливовими, як невеликі країни.
За столом сиділи б: Велленберги зі Швеції ($36 млрд. доларів лише в шведських компаніях), Ріяді з Індонезії (банки, нерухоме майно), Тата Санс Лтд з Індії (80 компаній, 250 тисяч робітників), Тойода з Японії, група "Деу" Кіма У Чунга з Південної Кореї (щорічний прибуток $52 млрд. доларів), мексиканець Карлос Сліма та його родина (телекомунікації та роздрібна торгівля) і Руперт Мердок, що головуватиме на цьому зібранні.
ІІІ. Якщо ви таки наполягатимете на запрошенні країн, то матимете США, Німеччину, Японію, Китай. Одне крісло ділитимуть три найдинамічніші регіони світу: північна Італія, де підприємці і виробники створили найбагатший регіон Європи. Бангалор, Індія, Кремнієва долина Південної Азії, та високотехнологічний трикутник Сінгапур - Малайзія - Індонезія. Шосте крісло слід надати Голландії, темпи розвитку якої є вищими, ніж у Британії, Франції та Німеччини, а рівень безробіття становить лише 6,5 відсотки.
Останнє місце слід надати Чилі, сильна економіка якої являє собою голландську модель зростання для країн, що розвиваються.
ІV. Якщо ви хочете організувати зібрання економічних потуг, що стрімко зростають, то вам слід запросити компанію "Інтел", мікросхеми якої відіграють таку ж роль для постіндустріальної революції, як вугілля - для індустріальної революції; "Мікрософт", після того як вона об`єднає програмне забезпечення, мас-медіа, банки та Інтернет, то без неї неможливо буде обійтися в будь-якій галузі людських взаємин; "Ціско" Системз, що виготовляє компоненти для Інтернету, з поширенням якого вона стає дедалі могутнішою; "Сітіа", китайську державну торговельну компанію, які є причетною до всього, що розвивається в Китаї, від авіаліній до телекомунікації, "Юнокам", нафтову компанію, зовнішня політика якої важить для Афганістану, Центральної Азії та Ма...???? набагато більше, ніж політика держдепартаменту США.
До цієї групи також слід включити анонімного 23-річного валютного ділка, що сидітиме за комп`ютером, роблячи свою справу, не розмовляючи ні з ким. Він репрезентуватиме грубу й анонімну виправну силу глобального ринку й знижуватиме курс валюти й акцій кожному, хто за столом скаже щось погане про Алена Грінспена. Однак він ділитиме своє крісло з французьким водієм, що виступатиме від імені всіх робітників, потерпілих від глобалізації. Цей водій вантажівки наполягатиме, щоб засідання саміту тривали лише 90 хвилин на день, а обід - 3 години; ці три дні враховувалися при нарахуванні пенсії тощо.