Президент США Джордж Буш підписав «Акт 2004 року про демократію в Білорусі», що передбачає санкції проти цієї країни за порушення у сфері демократії та прав людини.
У письмовій заяві Буша, поширеній у Вашингтоні у зв’язку з підписанням «Акт», наголошено, що цей документ «допоможе справі свободи в Білорусі». «У той час як свобода запановує в усьому світі, Олександр Лукашенко та його уряд перетворюють Білорусь на репресивний режим у серці Європи. І немає місця в єдиній і вільній Європі подібному режиму», — заявив Буш. Федеральні відомства США припиняють надання будь-якого фінансового сприяння уряду Білорусі, за винятком екстреної гуманітарної допомоги. Експортно-імпортному банку, Корпорації з приватних капіталовкладень за кордоном та Агентству з торгівлі та розвитку США дано вказівку не видавати Мінську позик або гарантій кредитів.
Одночасно американські представники у МВФ та Світовому банку вимагатимуть від цих міжнародних організацій аналогічних рішень стосовно Білорусі. США вимагають від білоруської влади «випустити з тюрем політичних в’язнів», розслідувати факти «зникнення» лідерів опозиції, припинити переслідування неурядових організацій, профспілок і незалежних ЗМІ, а також забезпечити проведення вільних і чесних президентських і парламентських виборів відповідно до норм ОБСЄ.
Білоруська опозиція привітала рішення США, назвавши його «величезною підтримкою» з боку Буша. «Той факт, що такий закон приймає одна з найвпливовіших демократичних держав у світі, яка відкрито називає диктатуру такою, є величезною моральною та політичною підтримкою для нас», — заявив лідер опозиційної партії Білоруський національний фронт Вінцук Вячорка. «Акт 2004 року про демократію в Білорусі» Конгрес США схвалив ще на початку жовтня, і тоді білоруський президент відгукнувся про нього вельми жорстко.
МЗС Білорусі у свою чергу поклав на США відповідальність за погіршення відносин між двома країнами, повідомляє Бі-Бі-Сі. «Ми відкидаємо будь-які спроби диктату і тиску з боку США. У ситуації, що склалася, білоруська сторона залишає за собою право на здійснення кроків у відповідь», — мовиться в заяві білоруського зовнішньополітичного відомства.