3 жовтня німецький культурний центр «Гете-Інститут Інтер Націонес Київ» та газета «День» презентували підсумки літературного конкурсу «Німеччина — Україна: Що було? Що є? Що буде?», а також фотоконкурсу «Зміна епох — зміна образів».
Відкриваючи церемонію нагородження переможців та призерів, директор Гете-Інституту Йоганес Еберт зазначив, що на конкурс, який проводився спільно з газетою «День», надійшло 250 літературних робіт та 60 фотографій з усiх регiонiв України. Роботи оцінювалися високоповажним журі, до складу якого входили представники української та німецької сторін: директор Гете-Інституту Йоханес Еберт, головний редактор газети «День» Лариса Івшина, українські письменники Оксана Забужко та Юрій Андрухович, літературознавці та журналісти.
Премії, дипломи та поздоровлення переможці конкурсу отримали від Посла Німеччини в Україні пана Дітмара Штюдеманна, головного редактора «Дня» Лариси Івшиної та завiдуючого вiддiлу МЗС Валерiя Степанова. Поздоровивши німецьких колег з Днем об’єднання Німеччини, Лариса Івшина відзначила, що «День» плідно співпрацює з Гете-Інститутом і свідченням цьому є цей конкурс, який не тільки дав можливість отримати більш точне уявлення про самих себе, але і, що особливо приємно, свідчить про високий рівень читачів нашої газети — гулярно читала. Під час візиту переможцiв конкурсу, які встановлюють серйозну планку для журналістів.
Велике значення конкурсу відзначила член журі — аташе з питань культури Посольства Німеччини в Україні пані Сабіна Файертаг:
— Я думаю, що це дуже гарна і оригінальна ідея — дати людям можливість висловити свої ідеї про історію і про майбутнє наших країн. Я була членом жюрі, яке оцінювало твори німецької мовою, і мені здалося, що вони були дуже оригінальними і критичними. Автори дали реалістичне враження, котре отримали українці від Німеччини.
Своїми враженнями з кореспондентом «Дня» поділились також лауреати конкурсу. Ірина КОНОВАЛОВА, Запоріжжя, переможець літературного конкурсу німецькою мовою:
— Ідея проведення подібного конкурсу прекрасна. Це — стимул для того, щоб вивчити якусь тему, котра може бути для тебе цікавою і не надто знайомою. Це нові контакти, нові можливості проявити себе. Відкрити у собі щось таке, про що ти навіть не підозрював і дізнатися щось нове про країну, котра тебе цікавить. Ольга СИДОР, Львів, призер літературного конкурсу:
— Я вільний перекладач і співпрацюю з Гете-Інститутом. Довго навчалася у Німеччині, і газета «День» була першою з газет, які були мені доступними в Інтернеті і яку я репредставників Гете-інституту до Львова мені для розповсюдження було передано рекламні плакати цього конкурсу. І тоді я подумала: а чому б і мені не взяти участь у ньому? Ця акція стала для мене подоланням дефіциту інформації, котрий я відчувала. Бо в тому регіоні Німеччини, де я жила, у місцевій газеті всі відомості про Україну полягали у тому, що Україна голодує, зберемо кошти на допомогу. На жаль, це єдиний аспект, який висвітлюється регулярно. Брак інформації катастрофічний, і ліквідувати його можна такими ось акціями. Євген КОМ, призер фотоконкурсу:
— Про конкурс я дізнався з газети «День» і вирішив спробувати свої сили. Подібні конкурси дуже потрібні, бо дають змогу молодим людям «купатися» у морі інформації про мистецтво. Ще хотів би, щоб подібні конкурси мали естетичну та художню спрямованість, щоб це не пішло у бік кон’юнктури.
Імена лауреатів та роботи переможців української частини літературного конкурсу і фотоконкурсу публікуються на шпальтах 20-21 сьогоднішнього номера газети. А роботи переможців літературного конкурсу, що проводився німецької мовою, будуть надруковані наступної п’ятниці.