Мітинг почався як протест студентів проти приватизації університетів, однак згодом переріс у політичну маніфестацію. Назустріч демонстрантам вийшли прибічники консервативної релігійної верхівки, потім студентів розігнала поліція, кілька чоловік дістали поранення. Міністр безпеки Ірану Алі Юнесі, коментуючи події, заявив, що багато учасників акції скандували «незаконні гасла, оскільки були спровоковані екстремістами всередині країни й елементами поза її межами». Так міністр натякнув на трансляції супутникових телеканалів, що належать опозиційним групам. Попри те, що супутникові тарілки в Ірані офіційно заборонені, багато людей ними користуються.
На початку тижня найбільша іранська студентська організація виступила з гострою критикою на адресу верховного керівника Ірану аятоли Хаменеї. Студенти закликали його піти шляхом демократії, бо в противному випадку, вважають вони, ісламська республіка в Ірані приречена.
За останні роки студентські демонстрації проходили в Тегерані кілька разів. 1999-го студенти виступали за скасування обмежень діяльності засобів масової інформації. Протести закінчилися сутичкою між прибічниками консерваторів і поліцією з однієї сторони та студентами — з іншої. Тоді загинув принаймні один учасник демонстрації. А наприкінці минулого року студенти вийшли на вулиці, щоб висловити своє обурення смертним вироком, винесеним ліберальному викладачу Хашиму Агаджарі.
Найближчі кілька тижнів будуть важкими для іранської влади. 9 липня виповниться чотири роки від сутички 1999-го. А наступного тижня МАГАТЕ офіційно представить доповідь, в якій Іран звинувачують у тому, що він не надав інформацію про імпортований з Китаю 1991 року уран. «Розвідка США та всього світу вважає, що в Ірану немає ядерної зброї, — заявив днями американський міністр оборони Дональд Рамсфельд. — Ми вважаємо, що Тегеран має дуже активну ядерну програму й може вже незабаром цю зброю отримати».