Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Світ Лариси Кадочникової

У київській галереї «Атрибут» відкрилася персональна виставка живопису та графіки відомої акторки
23 грудня, 2011 - 00:00
НА ДУМКУ ОЛЕКСАНДРА КОЧУБЕЯ, «КОВЧЕГ АКТОРСЬКИХ РОЛЕЙ» — ЦЕ ОДНА ЗІ ЗНАКОВИХ РОБІТ ХУДОЖНИЦІ: «НА ЦІЙ КАРТИНІ — ПЕРЕВАЖНА БІЛЬШІСТЬ ЇЇ УЛЮБЛЕНИХ ГЕРОЇНЬ, ЯКИХ ВОНА СИМВОЛІЧНО ЗОБРАЗИЛА В КОВЧЕЗІ, — ЩОБ УРЯТУВАТИ, АДЖЕ КОЖНА ЗІГРАНА РОЛЬ ДЛЯ НЕЇ ДОРОГА» / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Виставка «Світ моїх марень і мрій» — це інтимно-поетичний цикл картин акторки-художниці. Раніше ці полотна доводилося бачити лише вузькому колу її найближчих друзів. Ретроспектива представлених на виставці робіт відображає різні періоди творчості корифейки театру і кіно — від початку 70-х років до сьогодення. У експозиції — живопис та графіка, які втілилися як в абстрактних картинах, так і в натюрмортах. Перші картини, що датуються 1971-1972 роками — це, по суті, кадри з фільмів «На Івана Купала» та «Білий птах з чорною ознакою» покійного Юрія Ільєнка.

— Кілька місяців тому у нас виник задум зробити виставку не просто відомого художника, а показати киянам роботи світлої людини. І я одразу подумав про Ларису Кадочникову, хоча на той момент жодної її картини не бачив. Просто відчував, що це має бути щось таке ж дивовижне, як і всі її ролі в кіно, театрі, взагалі все її життя, — розповідає Олександр КОЧУБЕЙ, директор галереї та хороший друг акторки.

Виставку Олександр Кочубей готував особисто. Розповідає, що експозицію сформував за одну ніч. І хоча галерея «Атрибут» невеличка, в перший день роботи виставки її відвідало до 200 людей.

— Це абсолютно окремішній пласт мистецтва, який був вистражданий Ларисою Кадочниковою, — вважає пан Олександр. — Усе, що свого часу не вдалося втілити Ларисі Валентинівні в кіно- та театральних ролях, знайшло своє відображення на її полотнах.

На відкриття виставки завітали Роман Балаян, Сергій Якутович, з батьком якого, Георгієм Якутовичем, пані Лариса працювала під час зйомок стрічки «Тіні забутих предків».

— Були ті люди, які не підлещуються, а говорять правду, якою б вона не була. Якщо Якутович говорить, що це геніальна графіка, то вона справді геніальна, — переконаний директор галереї.

До речі, тут представлена повна колекція творів Лариси Кадочникової, а це близько 80-ти робіт. Утім, за словами пана Олександра, цілком можливо, що з певних причин скоро всі ці роботи опиняться в Москві.

— Коли ми дізналися про це, в нас виникла ідея залучити українського мецената, який би викупив цю експозицію і подарував її місту. І ми вже ведемо перемовини, — подаючи надію, запевнив Олександр Кочубей.

А до 15 січня 2012 року маємо можливість бачити виставку Лариси Кадочникової в галереї «Атрибут» (вул. Шовковична, 30-Б).

Інна ПАВЛЮК, «День»
Газета: