Враховуючи те, що Інтернет не має кордонів, то й законодавство щодо його використання повинне бути однаковим для різних країн. Зараз у Раді Європи закінчується підготовка проекту Конвенції з електронної злочинності (Convention on Cyber Crime). Підписання Конвенції членами Ради Європи планується наступного року. Разом з визначенням мінімальних стандартів щодо складу злочину, він містить специфічні процедурні питання стосовно проведення слідчих дій, пов’язаних з доступом до комп’ютерних систем і збором інформації у міжнародній мережі. Крім того, передбачається розробка правил співпраці з країнами-не членами Ради Європи. «Шкода, що проект конвенції не містить специфічних питань стосовно боротьби з тероризмом», — сказав пан Екхард фон Бубнофф.
Принципи боротьби з кримінальними зловживаннями зводяться до чотирьох основних напрямів — попередження несанкціонованого доступу, пошкодження систем, маніпуляції даними та поширення інформації злочинного змісту в Мережі. Через Інтернет сьогодні поширюються інструкції для терористів, ведеться промислове шпигунство, поширюється дитяча порнографія та зображення небаченої жорстокості сексуального насильства над дітьми. На зустрічі акцентувалася увага на необхідності встановлення кримінальної відповідальності провайдерів, адже враховуючи жорстку конкуренцію, самообмеження Інтернет- провайдерів уявляється сьогодні нездійсненною мрією.
Події 11 вересня примушують глибше задуматися над проблемою використання Інтернету в злочинних цілях, однак викликає побоювання і те, що взяття під контроль інформації міжнародної мережі може послугувати обмеженням вияву права людини на свободу висловлювання своїх думок.