За словами головного державного санітарного лікаря Мінського району Елли Вербич, каскад оболонських озер — Опечень верхнє, Опечень нижнє, Богатирське, Лугове, Пташине — за генеральним планом є зливостоками зливових вод п’яти районів Києва: Подільського, Радянського, Жовтневого, Мінського, Печерського. І були утворені під час будівництва Оболоні двадцять сім років тому внаслідок намивання піску і не планувалися для купання і лову риби. У цих озерах можуть міститися хімічні, органічні сполуки, мікроби, котрі негативно впливають на організм людини. Санепідемстанція Мінського району і профпідприємства, що знаходяться біля таких озер, вживають ряд заходів щодо попередження населення про загрозу купання та вживання риби, зокрема встановлюють таблички «купатися заборонено». Незважаючи на це, люди купаються, не дотримуючись застережних заходів, піддають себе і своїх дітей цілій групі кишкових інфекцій: дизентерії, сальмонельозу, черевному тифу; ряду шкіряних захворювань, а також найстрашнішому захворюванню — лептоспірозу. Зараження лептоспірозом відбувається через пошкоджену шкіру і слизові оболонки водою та харчовими продуктами, забрудненими сечею пацюків, мишей, котрі є носіями цієї хвороби. Ознаки хвороби виявляються гостро, після 6-8 днів інкубаційного періоду. 90 % випадків заражень закінчуються смертю. У цьому році були зареєстровані поодинокі випадки зараження цим захворюванням, однак вони не пов’язані з оболонськими озерами. Випадки заражень іншими хворобами, можливо, існують, але люди не завжди пов’язують свої недуги з купанням у таких водоймищах.
Очищення забруднених оболонських озер — один із способів розв’язання цієї проблеми. І у цьому році були розпочаті роботи з будівництва очисних споруд для відведення зливостоків в озера, але через відсутність грошей будівництво заморожене.
У жителів Оболоні все ж є вибір: озера Вербне, «Міністерка», затоки Дніпра, річка Дніпро — це чисті водоймища, де можна купатися. З цих водоймищ раз у десять днів санепідемстанція Мінського району відбирає воду на аналіз, таким чином постійно ведеться контроль за станом води.