Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Тільки факти...

НАТО розповідає про себе українцям у документальному фільмі
28 серпня, 2009 - 00:00

Інформованість українців про Організацію Північноатлантичного договору можна оцінити на «трійку з плюсом — четвірку з мінусом». Про це під час прес-конференції у Києві заявив директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабінету Міністрів України Вадим Трохан. За його словами, проектів, які б надавали об’єктивну інформацію про діяльність НАТО, в Україні бракує. А через недостатню обізнаність і застарілі уявлення, які у старшого покоління українців залишилися ще з радянських часів, низькою є підтримка євроатлантичної інтеграції України. Тим не менш, потреба в якісній інформації щодо Організації Північноатлантичного договору в нашій державі існує. Аби задовольнити її, на Новому каналі щонеділі виходитиме фільм «Фактор безпеки», який дозволить українцям розширити свої уявлення про життя країн — членів НАТО, історичні аспекти створення організації тощо. За словами голови відділу по роботі з країнами-партнерами НАТО Мішеля Дюре, «фільм не є пропагандою, оскільки пропаганда не чує людей. Фільм також не є агітацією, оскільки НАТО не збирається агітувати за себе українців». Логіка проекту — подавати правдиву інформацію, адже «інформація — не долари, які можна ховати під подушкою, це сім’я, яке має давати сходи».

«Фактор безпеки» створено на основі подорожей країнами — членами НАТО. Крім статичної розповіді про сьогодення натовських держав, фільм містить історичні ретроспективи, зокрема, про непрості умови існування Альянсу в різні часи, про грецько-турецький конфлікт, вступ Іспанії до НАТО після епохи правління Франко тощо.

Вадим Трохан визнає: у період передвиборної кампанії темою НАТО багато спекулюватимуть. Однак найкращим рецептом від звинувачень у заангажованості є відмова від емоцій та оперування фактами. Саме цим творці «Фактору безпеки» збираються переконувати українську аудиторію.

Потребу в подібних проектах в Україні підтверджують конкретні ситуації. Вадим Трохан, зокрема, навів приклад з Євроатлантичним форумом у Харкові, в ході якого виявилося, що лише вісім відсотків харків’ян можуть пояснити, що таке НАТО. Підтримка євроатлантичної інтеграції України серед опитаних становила десять відсотків. При цьому Мішель Дюре відзначив, що інформування українців щодо НАТО повільно, але покращується. За його словами, сім-вісім років тому в нашій державі проводилося не більше десяти заходів на рік щодо НАТО. Тепер їх нараховується близько тисячі. «Нас усе менше сприймають як «клятих іноземців» і все більше як людей, з якими можна вести дискусію», — відзначив Мішель Дюре. Він також повідомив, що відтепер Альянс при розробці нової стратегічної концепції враховуватиме думки партнерів організації, серед них України. Дюре нагадав, що філософія колишніх концепцій НАТО полягала у досягненні внутрішніх домовленостей тільки між членами Альянсу. Говорячи про актуальність діяльності НАТО на сучасному етапі, представник штаб-кварти Альянсу зазначив, що «виклики та загрози в сфері безпеки не припиняють існування, навіть якщо в одній із країн проходить виборча кампанія».

Аліна ПОПКОВА, «День»
Газета: