В Україні народжується нова коаліція, вже третя за останні два місяці — «коаліція національного єднання». Йдеться саме про ту «широку» коаліцію, необхідність якої зазначали багато хто з політиків і експертiв відразу після парламентських виборів. Правда, тепер iз обтяжуючим імідж і майбутню роботу елементом — комуністами. Так, представниця Партії регіонів Раїса Богатирьова вчора заявила, що, незважаючи на протести «Нашої України», зі своїми партнерами вони «залишатимуться до кінця». «Каменем спотикання» для створення нової коаліції як і раніше залишається кандидатура Віктора Януковича. У «Нашій Україні» всі ще сподіваються на менш «конфронтаційну» фігуру, наприклад, Миколи Азарова або Андрія Клюєва. Проте поки що регіонали свого лідера не здають. У Київ привезли понад 20 тисяч прихильників Партії регіонів. Учора в парку Шевченка вони провели мітинг на підтримку свого лідера.
Проте не виключено, що Президент таки подасть кандидатуру Віктора Януковича, якщо першим віце-прем’єром стане Петро Порошенко. Лідер комуністів Петро Симоненко з цього приводу вчора зловтішався: мовляв, учорашнє засідання антикризової коаліції нагадувало «переговори з працевлаштування родичів Президента».
У будь-якому випадку робота з будівництва нової коаліції йде повним ходом. Вчорашній круглий стіл тому підтвердження. Його можна розглядати як «алібі» для «Нашої України»: мовляв, необхідність об’єднати країну і вирішити політичну кризу призвела пропрезидентський блок до рішення про «широку» коаліцію. «Це наш хрест... Ми приречені на те, щоб домовитися», — сказав учора в ході круглого столу лідер фракції «НУ» Роман Безсмертний.
На думку політолога Олеся Донія, входження «Нашої України» до коаліції з регіонами — стратегічна помилка. «Наша Україна» принесла б більше користі державі, якщо була б разом iз БЮТ в опозиції до уряду. У Президента й так дуже багато важелів для того, щоб балансувати будь-яку коаліцію. Він призначає Генпрокурора, голову СБУ, міністра оборони, міністра закордонних справ тощо, — сказав політолог «Дню». Цю коаліцію Олесь Доній називає «пасткою для «Нашої України» і Президента»: «Вони вибивали весь цей час для себе портфелі, думаючи, що таким чином зможуть контролювати Партію регіонів, але це все ілюзія. Страшна не Партія регіонів при владі, а страшна монополізація влади. Своїм входженням до коаліції «Наша Україна» забезпечила собі асиміляцію з Партією регіонів. Таким чином можливість створення корупційного синдикату тільки збільшилася». Директор Української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов, аналізуючи ситуацію в Україні, сказав, що вона нагадує гру в покер, де не важливо, які карти, а все вирішується на нервах і блефі. На жаль, з цим важко не погодитися. Підвищення ставок політиків відбувається саме в «покерському» стилі.