Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Трудовий перекіс

Дослідження: майже 60% усіх вакансій України пропонуються в Києві
23 серпня, 2012 - 00:00

В Україні все більше пропозицій вільних вакансій демонструє одне місто — Київ, повідомляє кадровий портал HeadHunter. За його даними, в першому півріччі 2012 року 58% усіх вакансій пропонували саме в столиці. За даними порталу, слідом за Києвом іде Донецький регіон і має у своєму арсеналі лише 7% вакансій. Сумарно на частку перших п’яти (після столиці) регіонів припадає ще чверть усіх вакансій. Тож на решту 19 областей і Крим лишається 17% трудових пропозицій. При цьому, повідомляє портал, співвідношення кількості резюме і вакансій у Києві нижче, ніж в інших регіонах країни. Наприклад, в Одесі на одну вакансію припадає більш ніж троє шукачів, у Криму, Запоріжжі, Дніпропетровську — майже троє, тоді як у столиці показник не сягає навіть двох з половиною.

Нагадаємо, що, за даними Держстату, на початок серпня 2012 року офіційно зареєстровано 438 тисяч безробітних. Рівень безробіття в липні залишився так, як і в червні, — на рівні 1,6%.

Прокоментувати тенденції на ринку праці «День» попросив директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України Еллу ЛІБАНОВУ:

— В Україні значно більше безробітних, аніж фіксує Держстат. Багато людей, які втратили роботу, просто не звертаються до центрів зайнятості, бо не вірять, що там їм допоможуть знайти якісну та високооплачувану роботу. Тому шукають нові місця самостійно. Загалом же ситуація, коли вільних робочих місць більше, аніж в менших містах чи селах, притаманна для бідних країн із великим рівнем соціального розшарування. Це погано, але змінити ситуацію можна, лише розвиваючи економіку країни не на папері, а реально. Подібну тенденцію проходили інші (нині розвинуті) країни — Румунія, Болгарія, Чехія, Словаччина. Щоб збільшувати пропозицію робочих місць на регіональному рівні, потрібно впроваджувати масштабні інфраструктурні проекти, будувати дороги. Однак навіть за такого варіанту розвитку подій сільська місцевість ніколи не зможе забезпечити всіх своїх жителів роботою. Світовий досвід показує: люди живуть у селах, але працюють у містах. Високо розвинуте сільське господарство потребує невеликої кількості людей. Те саме зі сферою надання послуг у селі. На мій погляд, ситуація на ринку праці в Україні багато в чому залежатиме від вістей зі світових ринків 2013 року. Якщо негативні прогнози про нову хвилю кризи справдяться, то непереливки буде й українському ринкові праці.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: