Національний банк, виконуючи доручення Президента, запропонував комерційним банкам «розглянути можливість надання кредитів вугледобувним підприємствам».
«Навряд чи знайдуться хоча б один-два банки, що добровільно погодяться кредитувати вугільну галузь. По-перше, незрозуміло, що треба кредитувати — власті та ЗМІ неодноразово казали про те, що ця галузь збиткова. По-друге, після збільшення ставки резервування (із 15% до 17%) у банків не залишилося вільних коштів. Багато хто навіть не може виконати норматив відрахування 1% до Фонду гарантування вкладів. За таких умов пропозиція про добровільне кредитування — не більш ніж формальний підхід», — заявив «Дню» заступник голови Національного резервного банку В'ячеслав Юткін. На запитання кореспондента «Дня»: «Чи не перетвориться на практиці пропозиція добровільного кредитування на примусове» В.Юткін відповів, що не знає «як можна примусити банк що-небудь кредитувати, коли в нього немає грошей».
Віце-президент Асоціації українських банків Антоніна Паламарчук була оптимістичнішою: «Гадаю, що уряд не вживатиме примусових заходів. Голова НБУ не дає завдання банкам кредитувати вугільну галузь, а пропонує розглянути таку можливість. Тобто абстрактного кредитування галузі не буде. Конкретний банк вестиме переговори з конкретним міністерством, конкретною шахтою. І якщо умови його влаштовують, то чому б банку не зайнятися своєю прямою функцією — кредитуванням? Я думаю, що банки готові до співробітництва з урядом, але хотілося б, щоб і уряд зробив крок назустріч і переглянув своє рішення про примусову конверсію «лютневих» ОВДП». На запитання «Дня»: «А чи знайдуться хоч у якихось банків вільні кошти для кредитування «сумнівної» галузі», віце-президент АУБ відповіла стисло: «Повірте, не всі такі вже й бідні... »
І все ж експерти (котрі не виключають рефінансування Нацбанком тих банків, що захочуть кредитувати вугільну промисловість) сумніваються в кредитоспроможності вугледобувних підприємств, тобто не виключають проблем несвоєчасного погашення кредиту та відсотків.