Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Києва з’явився шанс

Олександр Попов закликає змінити керівництво міськради та сформувати нову більшість
1 квітня, 2011 - 00:00
ЗАСІДАННЯ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ. 31 БЕРЕЗНЯ 2011 РОКУ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Те, що в останні роки відбувається з Києвом, кияни і гості міста спостерігають щодня. А як це виглядає у фактах і цифрах, вчора, виступаючи перед депутатами Київради, озвучив Олександр Попов, голова Київської міської державної адміністрації. Отже, за його словами, у період з 2007-го по липень 2010 року Київрада безкоштовно передала різним юридичним особам у власність 364 гектари рекреаційних земель у заповіднику Жуків Острів і 415 гектарів особливо цінних земель у Національному музеї народної архітектури і побуту України в Пирогові та прилеглих зелених зонах заповідника Конча-Заспа. Рішеннями Київради, прийнятими з 2007 року до першої половини 2010 року, у довгострокову оренду із правом забудови різним фірмам було передано 464 га на Жуковому острові та 57 га, що входили до складу земель музею в Пирогові і прилеглих територій Конча-Заспи. За словами голови КМДА, фактично за безцінь у власність чи в довгострокову оренду приватним особам роздано 1771 га земель у зелених зонах. Загалом кияни втратили 34% від загальної площі парків, скверів, лісів. «Щоб надати усьому цьому вигляд законності, Київрада 526 разів змінювала Програму розвитку зелених зон Києва, виключаючи з неї ділянки, зайняті зеленими насадженнями. Зараз на цих територіях встановлюють будівельні паркани, вирубують дерева», — зазначив Олександр Попов. Крім того, у цей же період, повідомив голова КМДА, низка терміново створених кооперативів безкоштовно отримала у власність понад 360 га резервних земель на житловому масиві Троєщина, передбачених для винесення промислових зон із центру міста. Голова міської державної адміністрації додав, що з початку 2007 до липня 2010 року до Генерального плану м. Києва депутатами Київради було внесено 3900 змін. Наслідок: зміна вигляду історичної частини міста, висотна забудова там, де її апріорі не може бути, закриття дитячих садочків та ліквідація спортивних майданчиків. Сьогодні ми маємо начебто «законне» будівництво на вул. Богдана Хмельницького (над станцією метро «Театральна»), на вул. Гончара та на Пейзажній алеї (у межах історико-культурного заповідника «Софія Київська») на вул. Круглоуніверситетській та Горького.

Олександр Попов підрахував, що за кошти, які за цей час втратив Київ (71 млрд грн) можна було б збудувати 1200 нових дитячих садочків або 824 нові поліклініки, або 470 нових лікарень, або 440 нових шкіл, або 15 нових мостів через Дніпро чи чотири окружні дороги.

«Я впевнений, що значна частина з вас займала послідовну і принципову позицію, всіляко протидіючи незаконним діям окремих осіб. Саме до вас я звертаюсь зараз і закликаю об’єднати наші зусилля з метою налагодження ефективної співпраці виконавчої влади і депутатського корпусу задля реалізації намічених планів та програм. Переконаний, що вона можлива лише за умови вирішення питання щодо зміни керівництва Київради і формування нової конструктивної більшості. Я вірю, що переважна більшість депутатів усвідомлює необхідність таких кроків і спроможна їх здійснити. На них вже давно чекають кияни», — наголосив, звертаючись до депутатів, Олександр Попов.

Проте кричущі факти, наведені головою КМДА, та його заклики до совісті, не вразили депутатів Київради. Ініціатива лідера фракції «УДАР» Віталія Кличка про відставку секретаря Київради Олеся Довгого більшістю підтримана не була.

Як досвідчений керівник Олександр Попов не може не знати, що після сказаних слів наступає відповідальність за подальші дії. Він кинув відкритий виклик злочинним махінаціям у столиці, кінці яких ведуть, очевидно, не тільки в Київраду. Ми не схильні ідеалізувати ситуацію і розуміємо, що сприйняття місцевого самоврядування як штабу з розподілу ресурсів «для своїх» занадто глибоко засіло в свідомості чиновників і політиків. Чинитиметься шалений опір будь-якій спробі викорінити корупційні схеми. Між іншим, все це відбувалося під прикриттям людини, двічі обраної за результатами демократичного голосування. Тим не менше, важливо, що вражаючі факти безпрецедентного за своїми масштабами варварства та безкарності частково озвучені. У Києва з’явився невеличкий шанс врятувати хоч частину втраченого.

Ольга РЕШЕТИЛОВА, «День»
Газета: