Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Києві відкрився новий інформаційний центр по боротьбі зі СНІДом

3 серпня, 2001 - 00:00

Вчора в Києві відбулася презентація Інформаційно-ресурсного центру Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні. Цей альянс являє собою неурядову організацію, засновану в 1993 році у Великої Британії з метою сприяння громадським діям у відповідь на епідемію ВІЛ-інфекції в країнах, що розвиваються. В основі діяльності центру буде розповсюдження та розроблення в Україні достовірної інформації з різних аспектів пандемії ВІЛ-інфекції.

В цьому напрямку вже зроблені певні кроки. Видано книгу «Люди та ВІЛ». За словами редактора видання Олени Пурік, це не є керівництво для медичних працівників, а книга, призначена для людей різного соціального стану, різних професій, різного віку. Книга вийшла російською мовою. Упорядники кажуть, що це дасть змогу нашим «сусідам» скористатися тією інформацією, що міститься в ній. Також було випущено довідник «Організації, що працюють в галузі ВІЛ/СНІД в Україні», який є найдетальнішим джерелом інформації про послуги та ресурси в галузі відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні; бюлетень «Новини ВІЛ/СНІД», аналітичний огляд «СНІД в Україні». Ці видання будуть поширюватися шляхом відсилання їх до установ, що працюють в галузі ВІЛ/СНІД, а також по бібліотеках України, включаючи обласні та районні. Як повідомив менеджер проекту Андрій Клепіков, деяку частину тиражу планується направити до шкіл України, оскільки книга «Люди та ВІЛ» є необхідною для учнів старших класів.

В Україні 2002 рік офіційно оголошено роком боротьби зі СНІДом. Чекає підпису Президента указ про організацію додаткових заходів щодо посилення боротьби з ВІЛ/СНІД. Цього року було вперше виділено гроші на лікування хворих дітей. За словами начальника управління соціально-небезпечних захворювань Мінздрава України Лариси Бочкової, в Україні на 1 липня зареєстровано більше ніж 39000 ВІЧ-інфікованих, тоді як у Франціі ще 1998- го року було зареєстровано 49000 вже хворих на СНІД. Останні кілька років не спостерігається тенденції до збільшення захворюваності. Кожного місяця стабільно реєструється 500 випадків ВІЛ-інфікованих. Це трохи втішаючі результати в порівнянні з 1996—1997 роками, коли таких випадків було 800 — 1000.

Лілі Хайд, редактор бюлетеню «Новини ВІЛ/СНІД», стверджує, що у світі є препарати, які можуть допомогти запобіганню розвитку ВІЛ у СНІД, з ВІЛом можна жити, і жити дуже довго. Але ці ліки не є доступними в Україні через надто високу ціну. В Україні лікування на місяць, якщо проводити високоактивну електровірусну терапію, коштує 800—1000 доларів. Проводити цей курс лікування необхідно не менше 12 раз, тобто в сумі виходить 10—12 тисяч доларів. На жаль, пересічний українець, хворий на ВІЛ, навряд чи зможе собі таке дозволити. Тому планується глобальна кампанія за зниження цін на ці препарати, за реальний доступ до них українського населення.

Наталя ШЕМЕТИЛО
Газета: