Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У матчі Україна - Англія нічиєї бути не може

11 липня, 1997 - 00:00

Матч на Кубок Девіса між українськими і британськими тенісистами проводиться в першій групі світового тенісу. Треба сказати, що англійці - одна з найкращих команд Європи, і за своїм складом цілком гідна виступати у вищому дивізіоні. Але дивовижний збіг обставин, коли одразу двоє провідних гравців команди - Тім Хенмен та Грег Руседськи - вибули з ладу через травми, призвів до того, що англійці вдома поступилися команді Зімбабве. Тепер Тім і Грег знаходяться у відмінній формі, що підтверджується тією обставиною, що обидва потрапили до чвертьфіналу Вімблдонського турніру.

Вчора у готелі "Національний" відбулося жеребкування під керівництвом головного арбітра матчу Сьорена Фрімеля з Німеччини. Отож, на корти вийдуть о 12-й годині 11 липня Тім Хенмен та Андрій Рибалко, потім гратимуть Андрій Медведєв та Грег Руседськи. У суботу, 12 липня, о 12.30 відбудеться офіційне відкриття матчу, а о 13-й годині - парна зустріч, де Медведєву та Дмитру Полякову протистоятимуть Хенмен із Нілом Бродом. І нарешті, 13 липня о 12.00 зустрінуться Медведєв з Хенменом, а в заключному поєдинку - Рибалко з Руседськи. За правилами Кубку Девіса за годину до початку парної гри можна замінювати гравців. Також і останнього дня можлива поява запасних. Отож, теоретично ми зможемо побачити донеччанина Дениса Якименка і англійця Ендрю Річардсона.

Матчі триватимуть п'ять сетів, утім це лише доти, поки одна з команд не набере три очки. Тоді далі гратимуться трисетові поєдинки. Головному арбітрові допомагатимуть судді на вежах - француз Францис Паро (знайомий киянам з вересневої зустрічі Україна - Норвегія) та болгарин Міро Братоєв.

Кореспондент "Дня" звернувся до тренерів-капітанів команд Олександра Долгополова і Девіда Ллойда.

- Пане Олександре, прокоментуйте, будь ласка, підсумки жеребкування.

- Нас цілком влаштовує такий розклад.

- Містере Девіде, як пройшла ваша підготовка до змагань?

- Оскільки останні змагання перед Києвом проходили на трав'яних покриттях, нам треба було відновити звичку до грунту. Але в Англії, на жаль, грунтових кортів немає, отож команда вирушила до Франкфурта, де провела цілу серію спеціальних тренувань на землі.

- А чи не краще було заздалегідь приїхати до Києва?

- Ні, ми вважали, що задовге перебування в одному місці зашкодить нам, отож ми і розділили наш вояж на дві частини.

- Якщо Хенмена та Руседськи не треба представляти київським глядачам, то парного гравця Ніла Брода в нас знають менше.

- Між тим він має досить солідні досягнення, чого варта хоча б його срібна медаль (разом з Хенменом) на Олімпіаді в Атланті-96. Ніл- відмінний парний гравець, його рейтинг у цій номінації 21-й на світі. До того ж, він дуже добре зіграний з Хенменом.

- У часи, коли ви, містере Ллойд, виступали на кортах, рейтингу ще не було. Але все ж таки, які ваші найбільші досягнення?

- Я був напівфіналістом Вімблдону в чоловічому парному розряді, а в одиночному вдалося перемогти самого Джиммі Коннорса.

Обидва тренери-капітани зійшлися в тому, що матч буде надзвичайно цікавим, єдине, що не міг зробити жоден з них - спрогнозувати рахунок. Але можна сказати точно - нічиєї не буде.

Петро МАРУСЕНКО, "День"
Газета: