За повідомленням aгeнтcтвa Інтерфакс-Україна, Президент України Леонід Кучма не став коментувати твердження офіцера охорони Миколи Мельниченка про те, що буцімто глава держави давав вказівку «знищити» прем’єра Віктора Ющенка.
«Я хворих на голову людей не коментую», — заявив Л.Кучма в четвер у Києві в короткому інтерв’ю журналістам, відповідаючи на їхні прохання прокоментувати цю заяву офіцера.
Відповідаючи на інші запитання журналістів, глава держави відзначив, що у нього «немає поки ніякої остаточної інформації» з приводу результатів експертиз у справі журналіста Георгія Гонгадзе. За словами Л.Кучми, «головне, щоб це була достовірна інформація» і щоб вона була «остаточною».
Тим часом, як повідомляють інформагентства, 16 січня в сесійному залі Верховної Ради України пройдуть міжнародні парламентські слухання з проблем інформаційної діяльності, свободи слова, дотримання законодавства і стану інформаційної безпеки України.
Відповідно до попереднього порядку денного, планується, що учасники слухань розглянуть чотири теми, в яких торкнуться питань законодавчого забезпечення свободи слова в Україні, виконання міжнародних зобов’язань у цій сфері, інформаційної безпеки країни, проблем роздержавлення ЗМІ.
Зі вступним словом виступить голова Верховної Ради Іван Плющ, потім — голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Олександр Зінченко і віце-прем’єр України Микола Жулинський.
Планується торкнутися, зокрема, проблеми використання радіочастотного ресурсу, ліцензування, становлення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, створення системи Суспiльного телебачення.
Планується, що з доповідями та співдоповідями виступлять члени профільного комітету парламенту і Держкомінформполітики, керівництво Нацради України з питань телерадіомовлення, голова Національної спілки журналістів Ігор Лубченко, уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, представники зацікавлених відомств, іноземні учасники, керівники видавництв, ЗМІ, журналісти.
За підсумками роботи планується затвердити рекомендації парламентських слухань.
Як зазначив глава профільного парламентського комітету О.Зінченко, майбутні слухання, на відміну від уже проведених у Верховній Раді в 1997 і 1999 роках, будуть «багатоаспектними» і торкнуться не тільки законодавчої бази, але й основ функціонування Інтернету, зокрема інтернет-видань, «інформаційних воєн».
Продовження теми — на сторінці "День за днем"