Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У рожевому світлі

Мінекономіки не бачить особливих проблем із FATF та МВФ
26 вересня, 2003 - 00:00

Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України Валерій Хорошковський, який повернувся нещодавно із зарубіжного турне, заявив учора, що якщо Україна інтегруватиметься у Єдиний економічний простір на рівні створення зони вільної торгівлі, то це не суперечитиме її просуванню у європейському напрямку. За його словами, зона вільної торгівлі «дозволяє у відкритому режимі порівнювати конкурентоспроможність економік», тому поглиблення процесів створення таких зон як із членами ЄЕП, так і з країнами ЄС «для нас нічим не відрізнятиметься». Створюючи зону вільної торгівлі в рамках ЄЕП, зазначив В. Хорошковський, Україна передусім поставить питання про зняття Росією обмежень на різні товарні категорії, включаючи зниження квот на українські труби.

Міністр вважає цілком реальним створення зони вільної торгівлі України з ЄС уже протягом найближчих п’яти років. При цьому В. Хорошковський називає пріоритетними у створенні режиму вільної торгівлі ті країни, чиї економіки можуть надати Україні основні інвестиції. «Економічне зростання й інвестиції сьогодні для України є тотожними поняттями», — підкреслив міністр. Оскільки сьогодні практично увесь світовий ВВП зосереджений у СОТ, для України, з його слів, головною метою є вступ до цієї організації.

Поки уряд перебуває у глибоких роздумах, Мінекономіки проаналізувало можливість дострокового погашення Україною боргу перед МВФ ($1,8 млрд.) і дійшло висновку, що у разі одночасного його повернення існують ризики, здатні вплинути на макроекономічні показники і стабільність національної грошової одиниці. Тому, вважає В. Хорошковський, погашення боргу слід здійснювати частинами і розтягти цю процедуру на термін від 12 до 24 місяців. Ця пропозиція міністерства, за його словами, вже отримала схвалення МВФ. Залишилося тільки домовитися про конкретні терміни повернення боргу: їх можуть узгодити під час візиту до Києва місії МВФ, який відбудеться незабаром.

Також оптимістично міністр економіки оцінює шанси України бути викресленою з «чорного списку» FATF: на його думку, це може статися ще до кінця поточного року. Принаймні на майбутньому засіданні FATF у Стокгольмі (29 вересня — 3 жовтня) українська делегація має намір зробити відповідні кроки, заручившись підтримкою Великої Британії, яку Україна докладно проінформує про вжиті законодавчі й організаційні заходи щодо виходу з «чорного списку».

Петро ІЖИК, «День»
Газета: