Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У валютному коридорі привид комунізму

12 листопада, 1999 - 00:00

Учора Нацбанк встановив офіційний курс гривні на рівні 4,6138 грн./$1, що виходить за межі валютного коридора 3,4—4,6 грн./$1, встановленого в лютому 1999 року. У цьому році це вже другий випадок виходу гривні за верхню межу валютного коридора (у серпні курс гривні упав до позначки 4,6872 грн./$1).

У той же час Нацбанк, як і раніше, прогнозує зміцнення курсу гривні після другого туру президентських виборів. Як повідомив Українським новинам директор департаменту валютного регулювання НБУ Сергій Яременко, за «оптимістичного сценарію» після виборів міжбанківський курс може вирости до позначки 4,60 грн./$1. За його словами, пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку, порівняно з довиборним періодом, скоротилася на 10— 15%, а попит, навпаки, зріс. С.Яременко сказав, що питома вага покупок валюти, зумовлених нестабільністю політичної ситуації і спекуляціями банків, минулого тижня складала близько 30—40% від загального обсягу попиту.

Аналогічну заяву зробив раніше агентству Інтерфакс- Україна міністр економіки Василь Роговий. Він вважає, що у випадку перемоги нинішнього глави держави Леоніда Кучми на президентських виборах обмінний курс гривні повернеться у межі валютного коридора. Якщо ж на президентських виборах переможе лідер комуністів Петро Симоненко, то, на думку В.Рогового, «ситуація на валютному ринку буде дуже дестабілізована».

Учора середній курс гривні на готівковому ринку в Києві складав: купівля — 4,90 грн./$1, продаж — 5,01 грн./$1. З огляду на неможливість купівлі валюти в обмінних кіосках, знову відновив роботу «чорний валютний ринок», на якому курс гривні становив 5,2—5,3 грн./$1.

Газета: