Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Укранія»: наближається Різдво!

7 грудня, 2007 - 00:00

Вокальний квінтет «Укранія» розпочинає низку святкових концертів до Різдвяних свят. Так, 5 грудня у Фонді сприяння розвитку мистецтв дівчата виступили із прекрасною програмою «Дайте, дядьку, п'ятака!».

«Укранія» - учасник багатьох музичних заходів, зокрема, Міжнародного фестивалю козацьких бойових і традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» (Запоріжжя), Фестивалю української культури у Сопоті (Польща), фестивалю у місті Брюнсум (Нідерланди)... Брала участь у концерті до 100-річчя від дня народження Клавдії Шульженко, організатором якого було Посольство Росії в Україні. Крім того, як народна бек- вокальна секція виступала на концертах співачки Гайтани. Цьогоріч уже у новому складі (Оксана Кобук, Анастасія Колеушко, Наталка Хоменко, Ванда Дріневська, Мирослава Щокіна) виступила на «Країні мрій» і ХIII Міжнародному фестивалі духовної хорової музики в містах Олбі, Монті та Арцахені (Італія). Основний музичний напрямок, у якому працює квінтет, - виконання a cappelle та синтез народного й академічного співу. До їхнього репертуару входять українські народні пісні й твори сучасних авторів.

У програмі «Дайте, дядьку, п'ятака!» прозвучали пісні так званого річного обрядового кола - народні й авторські. А насамкінець, звісно, різдвяні піснеспіви і колядки. Це були цікаві міні-спектаклі при мінімальних реквізитах. Дарма, що дівчат було лише п'ятеро. Вони настільки емоційно й чуттєво співали, майстерно перевтілюючись у різні образи і природно переносячись у часі, що герої композицій наче оживали на сцені, і їхня присутність була очевидна.

«Такі відомі гурти, як «Божичі», «Гуртоправці» йдуть, так би мовити, автентичним шляхом. Вони - хтось меншою, а хтось більшою мірою - намагаються співати так, якби це було органічно, первісно, - ділиться враженнями режисер Сергій Архипчук. - А квінтет, на мою думку, відтворює просвітянські традиції, де народництво поєднувалося із просвітництвом. Зазвичай, до цього були причетні вчителі, священики... Тобто дівчата поєднують академізм, просвітянство як підхід і народну пісню. І, звичайно, частиною «Просвіти» були народні театри. У виступах «Укранії» відчувається певна стилізація, яку, до речі, можемо спостерігати у виставі «Наталка Полтавка», що йде на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Тобто це - своєрідна гра в народний театр. У цьому і полягає «родзинка» квінтету».

Наступний концерт відбудеться 11 грудня в Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара».

Надія ТИСЯЧНА, «День», фото Марії МАСІЧ
Газета: